Ranní komentář k 4.3.2016

04.03.2016 8:51:33

Včerejší obchodní den se nesl ve smíšeném duchu. Zatímco evropské trhy odepisovaly do mírných ztrát, zámořské burzy vykazovaly zelená čísla. Index evropských blue-chip akcií EURO STOXX 50 poklesl o 0,3 % na 3 013 bodů, nejsledovanější index Spojených států S&P 500 připsal 0,4 % na 1 993 bodů.

Úvod včerejší obchodní seance v USA probíhal ve znamení stagnace či mírných poklesů. V závěru však trhy pokořily denní maxima, když vystoupaly na nejvyšší úrovně za poslední dva měsíce. Největšími tahouny byly energetické a bankovní tituly. Čínské trhy zažily čtvrtý růstový den v řadě, přičemž rostou spekulace ohledně dalšího vládního zásahu do ekonomiky. Jsou očekávány masivnější investice do infrastruktury a případné další uvolnění monetární politiky.

Evropská výsledková sezóna se chýlí ke konci, přičemž své výsledky hospodaření reportovalo už 340 z celkových 404 společností. Nejpříznivější čísla představil sektor utilit, naopak nejvíce za očekáváním zaostaly telekomunikace a komoditní tituly. Průměrně poklesly výnosy evropských firem o 8 % y/y, zatímco na úrovni zisků byly vykázány čísla o 2 % nižší ve srovnání se čtvrtým kvartálem roku 2014.

Do dnešního obchodování mohou promluvit reportovaná makrodata z amerického trhu práce, konkrétně v 14:30 zveřejněná změna počtu pracovních míst a vývoj nezaměstnanosti v USA.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Siemens

  • Přední světová investiční společnost Goldman Sachs dnes zvýšila doporučení na akcie Siemens
  • Titul doporučuje „koupit“ s cílovou cenou 102 EUR, což značí téměř 15% růstový potenciál ze současných tržních úrovní
  • Siemens aktuálně přidává 1 % na 99 EUR

KOMODITY

Ropa

  • Ropa typu Brent i WTI pokračuje v postupném růstu
  • Díky množícím se spekulacím o další možné dohodě těžařů byly takřka vymazány poklesy letošního roku
  • Dle nepotvrzených informací se připravuje schůzka klíčových členů kartelu OPEC v Rusku, hovoří se o druhé polovině března
  • Pro silnější růst cen by dohoda musela obsahovat závazek zemí na snížení produkce, nejen zastropování těžby jak je tomu v současnosti
  • Americká lehká ropa se aktuálně obchoduje za 34,7 USD/barel, severomořský Brent na úrovních kolem 37 USD/barel

Kompletní komentář ke stažení naleznete ZDE ZDE (432,20 KB)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.