Ranní komentář k 31.10.2017

31.10.2017 9:34:47

Včerejší obchodování na burzách Spojených států probíhalo v duchu mírných poklesů, index S&P 500 ztratil 0,3 % na 2 573 bodů, zatímco tradiční DJIA zkorigoval o 0,4 % na 23 349 bodů. Důvodem je částečně vybírání zisků po předchozích růstech a informace, že zákonodárci projednávají postupné snížení firemní daně během příštích let.

Oslabení obav z nezávislosti a odtržení Katalánska od Španělska a růstu politické nestability se příznivě promítají na finančních trzích. Probíhají masivní demonstrace za jednotné Španělsko, průzkumy politických preferencí ukazují nepříliš přesvědčivou většinu stranám, které nezávislost odmítají. Německý trh dnes zůstane z důvodu státního svátku uzavřen, lze tak očekávat poklidnější evropskou seanci.

V rámci výsledkové sezóny reportovala již více než polovina společností z indexu S&P 500, nyní se očekává růst čistých zisků meziročně o 6,7 %, zatímco na začátku října se hovořilo o 5,9 %. Z důležitých makrodat dnes upozorníme na report inflace, nezaměstnanosti a HDP pro eurozónu zveřejněný v 11:00. Z významných společností dnes svá čísla představí například Mastercard, Under Armour či Pfizer.

MĚNY

EUR/USD

  • Euro v minulém týdnu kleslo a zavřelo pod hlavní podpůrnou zónou 1,166 – 1,171 EUR/USD
  • Důvodem byla tržní interpretace zasedání ECB, HDP USA nad očekáváním a politická nestabilita ve Španělsku
  • Do kurzu by mohl promluvit v pátek zveřejněný report payrolls, tedy změny počtu pracovních míst mimo zemědělství v USA
  • Eurodolar se aktuálně obchoduje za kosmetického růstu na hladině 1,164 EUR/USD

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Mattel

  • Akciím zámořského výrobce hraček se dařilo v návaznosti na spekulace ohledně možné akvizice ze strany konkurenta, mluví se o firmách Hasbro či Lego
  • Zatím je podle všeho proces ve fázi úvah a oficiální stanovisko uvedeno nebylo
  • Titul připsal v reakci 11,3 % na 15,58 USD
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.