Ranní komentář k 30.3.2016

30.03.2016 7:41:56

Burzy starého kontinentu zažily během včerejšího obchodního dne mírné růsty, zatímco německý DAX připsal 0,4 % na 9 888 bodů, širší EURO STOXX 50 uzavřel za 0,6% růstu na 3 005 bodech.

Bezpochyby nejvýznamnější událostí včerejška byla diskuse guvernérky Fed Yellenové na půdě Ekonomického klubu v New Yorku. Její prezentace je hodnocena jako nejlepší a nejdetailnější za celou dobu jejího předsednictví. Vyjádřila svůj opatrný postoj k růstu úrokových sazeb, dle jejích slov jsou odhady vývoje ekonomiky stále nejisté a existuje tak riziko zpomalení tempa růstu sazeb. Mezi faktory, které monetární instituce zohledňuje, patří stav globální ekonomiky a finančních trhů, síla amerického dolaru, trh komodit a ceny nemovitostí. Dle peněžního trhu je pravděpodobnost růstu sazeb v dubnu nulová, větší než 50% pravděpodobnost utažení měnové politiky je predikována až na listopadovém zasedání.

Přesvědčivý projev guvernérky znamenal podporu akciových trhů, přičemž významný zámořský index S&P 500 připsal 0,9 % na 2 055 bodů a technologický Nasdaq posílil o 1,7 % na 4 847 bodů.

Dnes mohou do obchodování promluvit reportovaná makrodata, konkrétně upozorníme na zveřejnění indexu spotřebitelské důvěry v eurozóně v 11:00, předběžný údaj inflačního vývoje v Německu v 14:00 či report změny počtu pracovních míst v USA dle ADP v 14:15.

ASIE

Čína

  • Během dneška akciový index Shanghai Composite zaznamenal nejsilnější růst od začátku měsíce
  • Index připsal 2,1 % na 2 980 bodů
  • Růstový trend udávaly zejména finanční a komoditní firmy
  • Podporu přinesly výsledky hospodaření Bank of Communications a přesvědčivý proslov guvernérky Fed Yellenové

EVROPA

DAX

  • Evropské akciové trhy dnes navazují na růstový sentiment přicházející z USA
  • DAX v úvodních minutách obchodování přidává 1,2 % a znovu se tak dostává nad hladinu 10 000 bodů
  • Jediným titulem pohybujícím se v červených číslech je automobilka Volkswagen, jejíž akcie odepisují 0,3 % na 112,7 EUR

Kompletní komentář ke stažení naleznete ZDE ZDE (498,19 KB)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.