Ranní komentář k 30.11.2017

30.11.2017 9:30:25

Americké akciové trhy jako celek se včera obchodovaly bez výrazné relativní změny, široký index S&P 500 zakončil pouze za kosmetického poklesu na 2 626 bodech. Výrazné poklesy zaznamenaly technologické akcie, zejména z důvodu výběru zisků a přesunu zájmu investorů směrem k finančním titulům. Ty by měly těžit z lepšící se ekonomické kondice USA, nižší regulace a zdanění, pozitivním faktorem by měly být i rostoucí úrokové sazby. Index Nasdaq 100 ztratil výrazných 1,7 % na 6 311 bodů.

Včera vystoupila před ekonomickým výborem Kongresu guvernérka Fedu Yellenová. Její slova překvapení nepřinesla, důraz byl kladen na fakt, že postupné navyšování úrokové sazby nebude bránit expanzi ekonomiky. Akcentovala však v historickém srovnání vysokou valuaci aktiv, přesto zranitelnost finančního sektoru se zdá být mírná.

Německý DAX se dnes obchoduje bez výrazné relativní změny na 13 050 bodech. Z dnešních makroekonomických událostí upozorníme na dopolední report inflace v eurozóně a odpolední data z amerického trhu práce.

EVROPA

ECB

  • Evropská monetární instituce ukončí výkupy cenných papírů podle většiny ekonomů do září příštího roku
  • Více než 85 % ekonomů poté předpovídá konec programu kvantitativního uvolňování s jistotou do prosince 2018

MĚNY

EUR/USD

  • Technická analýza eurodolaru naznačuje tendenci k posílení páru až k úrovni 1,21 EUR/USD do konce roku
  • Překonání hladiny 1,191 by znamenalo potvrzení růstového trendu
  • Aktuálně se nejobchodovanější měnový pár kótuje bez relativní změny na hladině 1,185 EUR/USD
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.