Ranní komentář k 30.10.2017

30.10.2017 9:37:18

Akciové trhy v USA navázaly v závěru minulého týdne na svůj růstový trend a posunuly historická maxima opět k vyšším hodnotám. Index S&P 500 přidal 0,8 % na 2 581 bodů, zatímco technologický Nasdaq100 posílil o výrazných 2,9 % na 6 213 bodů. Vítr do plachet akciím přinesla silná makrodata týkající se růstu HDP, který na anualizované bázi posílil ve třetím čtvrtletí o 3 %. Růst indexu Nasdaq byl zapříčiněn silnými kvartálními výsledky technologických gigantů jako Amazon, Intel či Alphabet.

Začínající týden bude na kurzotvorné události opravdu bohatý. V úterý a středu zasedá zámořská centrální banka Fed, přičemž očekávání je nastaveno na ponechání úrokových sazeb beze změny, k jejich růstu by mělo dojít až v rámci prosincového zasedání. Do pátku by měl Donald Trump jmenovat nového prezidenta Fedu, největším favoritem je jeden ze současných guvernérů Powell, který je znám svým centristickým postojem a jeho zvolení by tak znamenalo zachování kontinuity. Z důležitých makrodat upozorníme na páteční payrolls, tedy statistiku změny počtu pracovních míst mimo USA, která je považována za jedno z nejdůležitějších čísel ze zámořské ekonomiky. Ve čtvrtek rovněž zasedá ČNB, která by měla zvýšit svou základní sazbu alespoň o 0,25 procentního bodu.

Z indexu S&P 500 svá čísla představila již více než polovina společností. Odhady se dařilo překonávat zejména na úrovni čistého zisku, kde se to podařilo bezmála 80 % z nich. Z významných firem v příštích dnech reportuje například Apple, Facebook či Tesla.

ASIE

Čína

  • Klid provázející zasedání čínské komunistické strany opadá
  • Shanghai Composite intradenně ztrácel až 1,7 %, nyní však svůj pokles přibližně z poloviny umazal
  • Na vině jsou obavy z případného vládního zásahu ke snížení zadluženosti čínských bank
  • Na akciový trh se tak přelévá nervozita z trhu dluhopisového

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

J.C. Penney

  • Management zámořského maloobchodního řetězce vydal varování ohledně budoucí ziskovosti kvůli silné konkurenci e-shopů
  • V reakci titul ztratil 14,8 % na 3,12 USD
  • Negativní vliv zpráva měla i na ostatní společnosti z maloobchodního sektoru
  • Například akcie Macy´s uzavřela o 7,7 % na 19,69 USD
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.