Ranní komentář k 30.1. 2018

30.01.2018 10:00:58

 

Index S&P 500 sestupuje z historického maxima. Ztrácí 0,7% v nejvýraznějším poklesu letošního roku. Do značné míry se jedná o výběr zisků po růstu cen akcií v tomto roce. Souvisí to i s růstem výnosů dluhopisů – investoři se začínají obávat, jaký budou mít vyšší výnosy dopady na valuace akcií. Nejvíce se snížily ceny akcií energetického sektoru, 1,55%, v reakci na pokles ceny ropy. Obecně se nedaří cenám akcií, jež jsou alternativami dluhopisů:  ceny akcií veřejných služeb slábly 1,3%, ceny akcií sektoru telekomunikace klesly 1,3% a ceny akcií nemovitostí oslabily 1,2%. Nejméně ztrácely ceny akcií odvětví zdravotní péče, 0,3%.

 

Výnos desetiletého státního dluhopisu USA překonal 2,7%. Je to nejvyšší úroveň od dubna 2014. Investoři vnímají utahování americké měnové politiky. Jádrová inflace (bez cen potravin a energií) v USA stále zůstává na úrovni 1,8%, tedy pod cílem Fed. Ke konci roku se inflace očekává ve výši 2,2%. Roste spread výnosu desetiletého státního dluhopisu USA nad výnosem dvouletého státního dluhopisu USA, stále se však nachází pod úrovní 0,6%.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Metlife

 

Regulátor zjistil určité nedostatky v účetnictví, jde o nedostatečnou rezervu na penzijní závazky vůči zaměstnancům. Výsledky bude firma prezentovat ve středu. Akcie v rozšířeném obchodování ztrácí téměř 10%.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.