Ranní komentář k 3. 3. 2017

03.03.2017 9:34:28

Evropské akciové indexy uzavřely včerejší obchodování bez výraznějších změn, udržely si tak středeční zisky, za nimiž stál optimismus investorů ohledně navýšení amerických vládních výdajů, z čehož by měly profitovat také evropské společnosti, a zvýšení pravděpodobnosti březnového utažení měnové politiky Spojených států. Německý DAX odepsal necelých 0,1 % na 12 059 bodů, index EURO STOXX 600 pak zakončil na červené nule na 375 bodech.

O něco výraznější korekce předchozích zisků byla patrná na zámořských burzovních parketech. Nejvýznamnější americký akciový index, S&P 500, odepsal 0,6 % na 5 381 bodů, technologický Nasdaq 100 i DJIA pak ztratily shodně 0,5 % na 5 363 bodů, respektive na 21 002 bodů. Z jednotlivých sektorů se nedařilo zejména financím, které ve středu prošly nejvýraznějším růstem. Včera však tento segment v rámci indexu S&P 500 poklesl o téměř 1,5 %. Z konkrétních titulů pak značný pokles zaznamenaly především akcie společnosti Caterpillar. Titul nepříznivě reagoval na zprávy, podle nichž američtí federální agenti prohledávaly sídlo jednoho z největších světových výrobců zařízení pro stavebnictví a těžařský sektor. Co za tímto krokem stojí, zatím není oficiálně známo.

 

Z dnes reportovaných makrodat budou například uveřejněna data týkající se německého indexu PMI či lednového vývoje maloobchodních tržeb v rámci zemí eurozóny.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Snap

  • Akcie společnosti Snap uzavřely první den na burze na 24,5 USD, což představuje 44 % nárůst oproti ceně stanovené při IPO
  • Jednalo se o největší primární emisi akcií technologické firmy od roku 2012, kdy na burzu zamířila společnost Facebook

 

Volkswagen

  • Prodej aut v Německu se v únoru snížil na 243 602 vozů
  • Meziročně tak poklesl o 2,6 %
  • Na tomto vývoji se podílel zejména propad prodejů naftových automobilů
  • Akcie německého výrobce automobilů Volkswagen aktuálně odepisují 0,6 % na 144 EUR
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.