Ranní komentář k 3.1.2018

03.01.2018 9:31:44

Úvodní obchodní seance letošního roku ve Spojených státech probíhala v optimistickém duchu, široký index S&P 500 přidal 0,8 % na 2 696 bodů, zatímco technologický Nasdaq 100 posílil dokonce o 1,8 % na 6 511 bodů. Americké akcie se tak opět posunuly na nová historická maxima. Investoři na trzích rekapitulují uplynulý rok, který byl pro akcie velmi dobrý, široký globální index MSCI World posílil o výrazných 20 %.

Celosvětově se nejlépe dařilo technologickým akciím, producentům základních materiálů a průmyslovým firmám. Pouze kosmetické nárůsty naopak zaznamenaly akcie těžařů ropy a plynu, a to i přes dohodu kartelu OPEC na prodloužení produkčních limitů.

Investoři budou dnes sledovat report indexu ISM v průmyslu pro USA naplánovaný na 16:00 SEČ, následně ve večerních hodinách bude zveřejněn zápis z posledního zasedání americké centrální banky Fed. Již v pátek přijdou na řadu data z amerického trhu práce, konkrétně změna počtu pracovních míst mimo zemědělství, která mají tradičně sílu promluvit do tržních kurzů.

REGULACE

MiFID II

  • Dlouho připravovaná legislativa regulující finanční trh dnes vstupuje v platnost
  • Pozitivní je například požadavek na nárůst transparentnosti finančních produktů pro retailovou klientelu
  • Mění se i podmínky pro poskytování analytických služeb, ty nově nebudou moci být nabízeny zdarma z důvodu možného střetu zájmů

MĚNY

EUR/USD

  • Eurodolar se v průběhu konce roku vyšplhal nad hladinu 1,2 EUR/USD
  • Důvodem je solidní kondice eurozóny a očekávání, že ECB ukončí program kvantitativního uvolňování již v září
  • Eurodolar se aktuálně kótuje za 1,203 EUR/USD
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.