Ranní komentář k 29.11.2017

29.11.2017 9:30:26

Americké akciové trhy v průběhu včerejšího obchodního dne zaznamenaly výrazné nárůsty, konkrétně široký index S&P 500 přidal 1 % na 2 627 bodů. Hlavním důvodem bylo, že senátní rozpočtová komise poslala daňový zákon z dílny republikánů do dalšího kola, což bylo vzpruhou i pro americký dolar.

Přes slyšení v rámci Senátu postoupil kandidát na prezidenta Fedu Jerome Powell který naznačil, že vše směřuje k prosincovému růstu sazeb. Před svým vystoupením v Senátu vydal prohlášení, ve kterém podpořil aktuální směřování, fungování a kroky zámořské monetární instituce. Včerejší data o spotřebitelské důvěře v USA vykázala nadále velmi silné hodnoty poblíž 17letých maxim, to svědčí o velmi dobrém vnímání obyvatel ohledně stavu a budoucí perspektivy ekonomiky Spojených států.

V rámci dnešního makrokalendáře budou investoři sledovat dopolední report spotřebitelské důvěry eurozóny a odpolední statistiku HDP Spojených států za třetí kvartál.

ASIE

KLDR, akciové trhy

  • Severokorejci vypálili po dvou měsících klidu další raketu
  • Kim Čong-un to doplnil prohlášením, že Severní Korea dokončila svůj jaderný program – tedy jsou schopni zasáhnout celé území USA
  • V nedávné historii ale vypouštění raket nemělo prakticky žádné ani střednědobé dopady na akciové trhy
  • To se opakuje i nyní, kdy jsou asijské indexy převážně v zelených číslech

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Banky v USA

  • Bankovní sektor zažil největší růst za poslední 2 měsíce
  • Důvodem je komentář kandidáta na šéfa Fedu Powella, že pravidlo „too big to fail“ je minulostí
  • Powell také řekl, že pravidla pro banky jsou moc přísná
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.