Ranní komentář k 29.1. 2018

29.01.2018 9:58:08

 

V pátek došlo ke značnému posílení všech hlavních akciových indexů. Nárůsty byly postupné v průběhu celého obchodního dne. Nejvíce se dařilo cenám akciím sektorů zdravotnictví a technologie. Zaostávaly naopak ceny akcií segmentů nemovitostních fondů a veřejných služeb. Index S&P 500 má za sebou jeden z nejúspěšnějších startů do nového roku v historii. Letos zatím S&P 500 vzrostl 7,5 %; resp. 2,9 % v CZK. Srovnatelný a přesto slabší je leden roku 1989, kdy S&P 500 posílil o 7,1 %. Velký podíl na letošním růstu má oslabující dolar. Očividně dochází i k rotaci investorských preferencí od bondů směrem k akciím. Od začátku letošního roku je velmi silná záporná korelace mezi cenou dluhopisů USA a akcií USA.

 

Výsledková sezóna vyvrcholí tento týden. Reportovat svá čísla bude 105 firem z S&P 500 (sezóna je zatím značně nad očekáváním), např. Apple, Amazon, Alphabet, Microsoft, Facebook, Boeing, AT&T a Visa. Zasedá také Fed, a to naposledy s Yellenovou jako jeho prezidentkou. V úterý bude mít Trump svůj první proslov o stavu Unie.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

AbbVie

 

Úřad FDA včera neschválil žádost společnosti Philip Morris International Inc. o uvedení nového zařízení. Elektronické tabákové zařízení IQOS je používáno téměř 4 miliony lidí na 30 trzích mimo USA. Potřebuje ale autorizaci od FDA, aby bylo uvedeno na trh v USA. Neprokázalo se, že IQOS může snížit riziko onemocnění souvisejících s tabákem ve srovnání s cigaretami. Akcie firmy včera oslabily 2,81 %.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.