Ranní komentář k 28.8.2018

28.08.2018 9:18:06

Pondělní obchodní seance přepisovala historii po zveřejněné zprávě, že se Spojené státy domluvily s Mexikem na obchodní smlouvě, která pozitivně působila na investory jako možná deeskalace obchodních sporů. Široký index S&P 500 získal téměř osm desetin a uzavřel na 2 896 bodech. Technologický index Nasdaq Composite se dostal přes hranici 8 tisíc bodů konkrétně uzavřel na 8 017 se ziskem +0,9 %. Index Dow Jones Industrial Average včera překonal hodnotu 26 tisíc bodů se ziskem 1,0 %. Index volatility překvapivě posílil o 1,4 %.

Dohoda mezi USA a Mexikem je především cílena na automobilovou a zemědělskou výrobu. Proto se včera dařilo především automotive sektoru. Dohoda odstraňuje veškerá vzájemná cla v mezinárodním obchode pro obě země. Posilovaly akcie jako General Motors +4,8 %, Goodyear Tire +3,4 %. Automobilový průmysl celkově přidal 3,9 %.  Zapojení Kanady se očekává během tohoto týdne. Dolar oslabuje vůči euru, a to se pozitivně odráží v cenách komodit jako ropa a zlato.

 

Evropské trhy se vyvíjely podobně, jak ty americké. Německý index DAX zakončil den se ziskem +1,16 % na hodnotě 12 538 bodů. Premarket je dnes +0,2 %.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Toyota

  • Společnost plánuje investovat až 500 mil USD do Uberu a jeho self-driving vozidel

  • Cílem je rozšířit svoje pole působnosti a zároveň spolupráce na vlastním samoříditelném vozidle

 

VIG

  • Společnost dnes ráno reportovala slabší výsledky

  • Čisté příjmy 136,6M EUR vs est. 149,2M EUR

  • Během včerejška akcie +2 %

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.