Ranní komentář k 28.3.2018

28.03.2018 9:28:42

Včerejší obchodování v USA se opět neslo ve velmi volatilním duchu, široký index S&P 500 odepsal 1,7 % na 2 613 bodů. Výprodeje postihly nejsilněji technologické tituly, na tento sektor zaměřený index Nasdaq Composite ztratil 2,9 % na 7 009 bodů.

Technologické akcie zasáhla zpráva, že Trumpova administrativa zvažuje tvrdá opatření proti čínským technologickým investicím v USA, vyjednávání s Čínou a ostatními zeměmi nicméně stále probíhají a investoři by se v příštích dnech měli dozvědět více. Příklon investorů k bezpečným aktivům stlačil výnos do splatnosti 10letého státního dluhopisu USA na 2,78 %, ten v druhé polovině února přitom atakoval 3% hranici. O nervozitě svědčí i hodnota indexu implikované volatility VIX, který posílil na 22,5 bodů.

Německý DAX dnes v úvodu seance navazuje na dění v zámoří a ztrácí 0,9 % na 11 870 bodů. Komoditně zaměření investoři budou sledovat report změn zásob ropy v zámořských skladech naplánovaný na 16:30 SEČ.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

GE

  • Akcie konglomerátu GE vzrostly včera o 4,3 % na 13,4 USD
  • Titul podpořily spekulace, že Warren Buffett zvažuje nákup podílu v GE
  • Investoři se tak očividně chytají každé pozitivní zprávy, firmu sužuje řada problémů, například klesající poptávka po její produkci či vyšetřování jejích účetních postupů ze strany regulátora
  • Samotný Buffett zatím situaci nekomentoval, již dříve však řekl, že za správnou cenu by měl o GE zájem
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.