Ranní komentář k 28.11.2017

28.11.2017 9:40:32

Pondělní obchodování ve Spojených státech probíhalo v poklidném duchu a index S&P 500 tak uzavřel na červené nule, konkrétně na 2 601 bodech. Příčinou byla absence výraznějších kurzotvorných událostí. Prezident Trump dnes vystoupí v Senátu, jeho slova se budou pravděpodobně týkat daňové reformy. Rovněž proběhne přes Senátem první slyšení pravděpodobně nového prezidenta Fedu J. Powella, který by měl do čela instituce nastoupit začátkem února.

Asijské indexy zamířily níže z důvodu opětovné geopolitické nestability. Hovoří se o tom, že Severní Korea připravuje další raketový test. Index Hang Seng odepisuje 0,6 % a vzdaluje se od úrovně 30 000 bodů. Letos avšak připsal již 34 % v lokální měně, zejména z důvodu přítoku kapitálu z pevninské Číny.

Německý DAX dnes v úvodu seance připisuje 0,2 % a obchoduje se tak na 13 030 bodech. Eurodolar se bez znatelné relativní změny nachází na hladině 1,19 EUR/USD. Z dnešních makrodat upozorníme na odpolední report spotřebitelského sentimentu v USA. Pro korunové investory bude důležitá statistika tuzemského HDP za třetí kvartál, která bude zveřejněna v pátek ráno.

KOMODITY

Ropa

  • Americká lehká ropa WTI ustoupila z dvouletých maxim
  • Důvodem je nervozita před čtvrtečním zasedání kartelu OPEC
  • V aktuálních cenách je prodloužení dohody z velké části již započítáno
  • Saudská Arábie prosazuje prodloužení o 9 měsíců (tj. do konce roku 2018)
  • Hovoří se však o rezervovaném přístupu ze strany Ruska
  • Aby došlo k dalšímu růstu cen, musela by dohoda vést ke značnému omezení produkce
  • WTI se nachází 12,7 % nad úrovní před oznámením prodloužení dohody o omezení těžby v květnu letošního roku
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.