Ranní komentář k 27.8.2018

27.08.2018 8:56:50

Páteční obchodní seance přinesla na trhy optimismus, když hovořil předseda Fedu Jerome Powell o silné americké ekonomice s plánem dalšího utahování sazeb pro podporu celého hospodářství. Nejvíce ze zpráv těžil technologický index Nasdaq Composite, který posílil o 0,86 % a uzavřel na hodnotě 7 945 bodů. Široký index S&P 500 uzavřel týden na 2 874 se ziskem +0,62 %. Také index Dow Jones Industrial Average zaznamenal posun vzhůru, a to konkrétně o +0,52 %. Index volatility VIX klesl o -3,4 %.  

Index S&P 500 překonal lednová maxima. Důvodem bylo pozitivní vyznění komentářů bankéřů, jak již bylo zmíněno, a růst technologických titulů. Růst sazeb by měl být pomalý a pozvolný a první navýšení se očekává už v září a další pak v prosinci. Celkový počet zvýšení sazeb by tak letos měl proběhnout 4x. Sektorově se dařilo materiálům +1,2 %, technologiím +1,1 % a energetickému sektoru +0,8 %.

 

Evropské trhy se vyvíjely podobně, jak ty americké. Německý index DAX zakončil týden se ziskem +0,23 % na hodnotě 12 394 bodů. Premarket je dnes +0,6 %.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Tesla

  • Z plánu na privatizaci sešlo

  • Musk se tak dohodl s ostatními řediteli společnosti

  • Privatizaci si údajně nepřáli stávající akcionáři

  • Transakce by navíc byla až příliš složitá

  • Musk tak po dvou a půl týdne naprosto otočil

  • Spekuluje se o stavu jeho fyzického i duševního zdraví

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.