Ranní komentář k 27.4.2018

27.04.2018 9:46:20

Včerejší obchodní seance se v zámoří nesla ve výrazně pozitivním duchu. Široký akciový index S&P 500 posílil o 1,04 % a uzavřel den na hodnotě 2 666 bodů. Po období propadů se během včerejška podařilo získat i technologickému sektoru, kdy na technologie zaměřený index Nasdaq 100 připsal dvojnásobek výše zmíněného širokého indexu, konkrétně tedy 2,08 % a jeho hodnota po konci obchodního dne činila 6 649 bodů. Index volatility VIX druhý den po sobě klesá, tentokrát o 8,9 % na hodnotu 16,24, což svědčí o opětovném uklidnění situace.

Za posílením ze včerejšího dne stojí opět především výborné výsledky společností za 1Q letošního roku. Mezi hlavní tahouny včerejšího dne patří jednoznačně Facebook a Amazon, kteří oba značně překonali očekávání analytiků. Po skončení schůzky s francouzským prezidentem se má dnes Donald Trump setkat také s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Hlavními doby jednání budou především napjaté obchodní vztahy, situace v Sýrií nebo prodloužení výjimek z dovozních cel pro EU.

Včera také došlo k historickému milníku, když Kim Jong-Un jako první vůdce KLDR vstoupil na půdu Jižní Koreje při společné schůzce se svým protějškem Moon Jae-Inem. Schůzka v demilitarizované zóně trvala přes hodinu a Kim naznačil, že doufá v budoucí možnou spolupráci. Další jednání by se mělo uskutečnit v pátek večer.

Pozitivní signály z USA se přenáší také do Německa, když během včerejška akciový index DAX posílil o 0,63 % a uzavřel na hodnotě 12 500 bodů. Dnes prozatím index připisuje 0,75 %.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Amazon

  • Společnost svými výsledky výrazně předčila očekávání
  • Tržby činily 51,04 mld. USD (meziroční zlepšení o 42,9 %) o 1,1 mld. USD nad očekávání
  • Zisk meziročně stoupl ze 724 mil. USD na 1,6 mld. USD
  • Akcie společnosti skokově připsaly až 8 % na hodnotu 1 641 USD
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.