Ranní komentář k 27.2.2018

27.02.2018 9:31:11

Široký zámořský index S&P 500 již třetí den v řadě připisuje zisky, včera posílil o 1,2 % na téměř měsíční maxima. Více než polovina poklesů z počátku února je tak umazána. Důvodem je růst cen dluhopisů (pokles výnosů), konkrétně výnos do splatnosti desetiletého dluhopisu USA poklesl pod 2,9 %. To snižuje obavy investorů, že vyšší sazby povedou k rychlejšímu utahování monetární politiky Fed. Index implikované volatility VIX se dále propadá pod 16 bodů, na trhy se tak navrací klid.

Dnes promluví před Sněmovnou nový prezident Fedu J. Powell, mohl by naznačit více o budoucích krocích centrální banky. Výsledková sezóna ve Spojených státech se chýlí ke konci, z indexu S&P 500 reportovalo již více než 90 % společností, 76 % z nich překonalo odhady na úrovní čistých zisků, 77 % na výnosech. Svá čísla představí dnes před otevřením trhu například maloobchodní řetězec Macy´s.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Apple

  • Firma hledá cesty, jak navýšit tržby poté, co prodeje vlajkové lodi iPhone X zaostaly za odhady (za 4Q prodal Apple 77,3 mil. iPhonů oproti odhadu 80,2 mil.)
  • Na podzim by měly být představeny 3 nové modely, například velký phablet s obrazovkou okolo 6,5 palce (kombinace tabletu a mobilního tel.) či nový levnější model pro cenově citlivé zákazníky
  • Akcie včera posílila o 2 % a dále tak koriguje předchozí propad poté, co Apple zveřejnil, že záměrně zpomaloval některé starší modely telefonů
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.