Ranní komentář k 27.11.2018

27.11.2018 9:12:38

Pondělní obchodní seance se nesla v pozitivním duchu především díky prodejům z první vlny svátečních nákupů a obrat v sektoru technologií a optimismu také nahrává situace okolo rozpočtu Itálie na příští rok, kdy se Řím připravuje na přepracování výdajů. Americké trhy tak uzavřely v zelených číslech. Konkrétně index Dow Jones Industrial Average připsal +1,5 %. Široký index S&P 500 posílil o +1,6 % a uzavřel den na hodnotě 2 673 bodů. Nejlépe se dařilo technologickému indexu Nasdaq Composite, který zakončil na 7 081 bodech se ziskem +2,1 %. Index volatility VIX    klesl o 12 % na 18,9 bodů.

Všechny sektory v indexu S&P uzavřely v zelených číslech, přičemž se nejvíce dařilo spotřebnímu zboží +2,6 %, informačním technologiím +2,3 % a financím +2,1 %. Donald Trump po uzavření trhů v rozhovoru pro WSJ uvedl, že je stále připraven uvalit cla i na zbývající čínské výrobky dovážené do Spojených států. O přesné sazbě rozhodnut není, ale Trump bude mít na zřeteli zájem koncových zákazníků.  

 

Evropské trhy hnány zlepšující se situací v Itálii také výrazně rostly. Britský index FTSE 100 přidal +1,2 %, italský FTSE MIB +2,8 %, Stoxx Europe 600 pak posílil o 1,2 % a německý DAX zakončil den na 11 354 bodech se ziskem +1,5 %. Dnes je premarket půl procenta v červených číslech.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

General Motors

  • Společnost oznámila nový plán na snižování nezbytných nákladů

  • Součástí tohoto plánu je uzavření několika severoamerických továren

  • Na tento relativně agresivní krok investoři zareagovali velmi pozitivně

  • Akcie uzavřely v zisku +4,8 %

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.