Ranní komentář k 26.1. 2018

26.01.2018 10:01:16

 

Indexy S&P 500 a Dow Jones Industrial Average uzavřely včerejší obchodní seanci růsty 0,1 % resp. 0,5 % opět na rekordních hodnotách i přes komentář prezidenta Trumpa, že si přeje silný dolar. Komentář prezidenta na Světovém obchodním fóru v Davosu přivodil prudkou korekci dosavadního klesajícího trendu dolaru.  Nasdaq Composite klesl 0,1 %. Důvodem růstu akciových indexů je stále příznivý vývoj ekonomiky, který se promítá do dobrých firemních dat. Firmy indexu S&P 500 mají vykázat růst zisku 12,7 % ve čtvrtém čtvrtletí dle průzkumu agentury Reuters. Z firem indexu, které již zveřejnily svá data, 78,8 % překonalo očekávání ve srovnání s průměrem posledního roku 72 %.

Prezident USA Trump včera pro televizi CNBC uvedl, že by rád uvítal silnější dolar. Řekl, že výroky ministra financí Stevena Mnuchina o příznivém vlivu slabého dolaru byly špatně interpretovány. Dolar v reakci na prezidentova slova prudce posílil.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Phillip Morris International

 

Úřad FDA včera neschválil žádost společnosti Philip Morris International Inc. o uvedení nového zařízení. Elektronické tabákové zařízení IQOS je používáno téměř 4 miliony lidí na 30 trzích mimo USA. Potřebuje ale autorizaci od FDA, aby bylo uvedeno na trh v USA. Neprokázalo se, že IQOS může snížit riziko onemocnění souvisejících s tabákem ve srovnání s cigaretami. Akcie firmy včera oslabily 2,81 %.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.