Ranní komentář k 25. 8. 2016

25.08.2016 9:34:20

Evropské akciové trhy během středečního obchodního dne navázaly na úterní zisky, které včera lehce rozšířily. Německý index DAX se tak opět mírně vzdálil od důležité úrovně 10 500 bodů, když zakončil při 0,3% růstu na 10 622 bodech. Širší EURO STOXX 50 pak připsal 0,5 % na 3 008 bodů.

Klidná nálada panovala rovněž na zámořských burzách. Ty se aktuálně nacházejí ve fázi vyčkávání na klíčovou kurzotvornou událost tohoto týdne, jíž bude zítřejší proslov guvernérky americké centrální banky Janet Yellenové. Pravděpodobnost, že k utažení měnové politiky ve Spojených státech dojde do konce letošního roku, pozvolně roste. To mezi investory vyvolává mírnou nervozitu. Růst úrokových sazeb v USA v období, kdy zbytek světa potřebuje monetární stimul, by totiž mohl destabilizovat globální ekonomiku. Zámořské akciové indexy proto včerejší seanci zakončily v červených číslech, ačkoliv jejich poklesy nebyly nijak výrazné. S&P 500 ztratil 0,5 % na 2 175 bodů, technologický Nasdaq 100 pak odepsal 0,7 % na 4 783 bodů.

 

Dnešní den přinese z publikovaných evropských makrodat německý index ekonomické důvěry IFO. Ze zámoří pak přijdou konkrétní čísla týkající se objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, žádostí o podporu v nezaměstnanosti a index PMI. Žádný z těchto reportů by však neměl způsobit významnější pohyby na akciových trzích.

 

ASIE

 

Čína

  • Mezi investory se objevují dohady, že se čínské autority chystají zakročit proti spekulativním obchodům na kapitálových trzích
  • V Číně již došlo ke zdražování pákových obchodů s dluhopisy a byl zaveden strop na peer-to-peer půjčování peněz
  • Šanghajské úřady plánují regulovat úvěry developerům, a to s cílem předejít vzniku bubliny na tamním realitním trhu
  • Akciové indexy, v rámci nichž byly nejvíce postiženy odvětví developerských společností a malých firem, v reakci na tyto informace poklesly na dvoutýdenní minima

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Ahold

  • Nizozemská maloobchodní společnost reportovala své hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí
  • V něm firma dosáhla tržeb ve výši 9 mld. EUR oproti predikovaným 8,9 mld. EUR
  • Provozní zisk pak činil 355 mil. EUR, díky čemuž rovněž překonal konsensuální odhady nastavené na 336 mil EUR
  • Na dobrá hospodářská čísla příznivě zapůsobily zejména vyšší marže v Nizozemsku
  • Akcie Ahold v úvodu obchodování rostou o 1,6 % na 21,9 EUR
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.