Ranní komentář k 24. 3. 2017

24.03.2017 9:46:06

Evropské akciové trhy během včerejška zaznamenaly solidní růst. Německý index DAX připsal 1,14 % na 12 039 bodů, geograficky diverzifikovanější EURO STOXX 50 pak zakončil obchodní seanci bezmála 1% růstem na 3 452 bodech. Za optimismem panujícím na burzovních parketech stály zejména sázky investorů na úspěch Donalda Trumpa v hlasování Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu o reformě zdravotního systému. Vedení republikánů se však pro zrušení tzv. Obamacare nepodařilo získat dostatek hlasů a hlasování tak bylo odloženo na dnešek. Případný neúspěch návrhů amerického prezidenta v oblasti zdravotnictví by přitom pravděpodobně vyvolal pochybnosti o schopnosti Trumpa prosadit také další předvolební sliby, jako daňovou reformu či výrazné zvýšení vládních výdajů na modernizaci infrastruktury, které stály za značným růstem akciových trhů z posledních měsíců.

Růst akciových trhů se tak, vzhledem k nenaplněným očekáváním ohledně zdravotnické reformy, ze starého kontinentu do zámoří nepřenesl a tamní akciové indexy zakončily obchodování v červených číslech, jejich pokles však byl pouze kosmetický. S&P 500 ztratil lehce přes 0,1 % na 2 345 bodů, technologický Nasdaq 100 odepsal 0,23 % na 5 355 bodů a DJIA uzavřel na červené nule na 20 656 bodech. Z jednotlivých sektorů se nedařilo zejména energetickému sektoru a sektoru informačních technologií.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Alphabet

  • Zámořská farmaceutická společnost Johnson & Johnson se včera stala zatím poslední významnou americkou společností, která oznámila přerušení inzerce na videoportálu YouTube
  • Důvodem jsou obavy ze spojování reklam s videi s kontroverzním obsahem
  • Stejný krok učinily již ve středu firmy Verizon Communications a AT&T
  • Titul během včerejší obchodní seance odepsal bezmála 1,5 % na 817,58 USD

 

Micron Technology

  • Největší americký výrobce mikročipů včera reportoval hospodářské výsledky za druhé fiskální čtvrtletí
  • Tržby společnosti se meziročně zvýšily o 58,7 % na 4,65 mld. USD, což odpovídá konsensuálním odhadům
  • Zisk na akcii pak dosáhl výše 90c oproti predikovaným 83c

 

TripAdvisor

  • Akcie společnosti TripAdvisor včera příznivě reagovaly na objevující se spekulace o možném převzetí firmy
  • Kupcem by měla být společnost Priceline
  • Titul v reakci na tyto informace posílil o 2,7 % na 42,52 USD
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.