Ranní komentář k 24.10.2017

24.10.2017 9:26:11

V průběhu včerejšího obchodování zámořské akciové indexy ustoupily z historických maxim, konkrétně S&P 500 odepsal 0,4 % na 2 565 bodů. Medvědí sentiment táhly především technologie a průmyslové tituly, výrazné poklesy zaznamenal konglomerát GE či výrobce hraček Hasbro. Výsledková sezóna jako celek se však vyvíjí nad očekávání dobře, kdy bezmála 75 % společností překonává svými reporty očekávání analytického konsensu.

Kromě velkého množství korporátních výsledků z Evropy i USA budou investoři v tomto týdnu sledovat čtvrteční zasedání ECB. V jeho rámci by guvernér Draghi měl naznačit více ohledně plánovaného ukončení programu kvantitativního uvolňování. Komentáře ze strany evropských centrálních bankéřů indikují optimismus plynoucí z rostoucí inflace, což je příznivé pro euro. V pátek přijde na řadu report HDP Spojených států za 3Q, v jeho rámci se očekává pokles růstu z 3,1% tempa na hodnotu 2,6 %. Dopad hurikánů by tak neměl být příliš velký, hovoří se o několika desetinách procentního bodu.

Evropské trhy dnes otevírají opět bez znatelného směru, kdy německý DAX v úvodu stagnuje na hladině 13 000 bodů. Eurodolar nevykazuje rovněž výraznější pohyby a obchoduje se za 1,175 EUR/USD.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

BASF

  • Německá agrochemická společnost vykázala provozní zisk za uplynulé čtvrtletí ve výši 1,8 mld. EUR a mírně tak překonala odhady nastavené na 1,76 mld. EUR
  • Nečekaně silné výsledky plynou ze silných cen základních petrochemických produktů
  • Tato divize vyvážila slabost prodeje pokročilejších produktů, jako jsou chemikálie pro zemědělství a vitamíny
  • V úvodních minutách titul odepisuje 1 % na 90,1 EUR

MĚNY

Eurodolar

  • Technická analýza signalizuje posílení dolaru vůči euru v příštích dnech přibližně o 1 % na úroveň 1,166 EUR/USD
  • Tržní konsensus však očekává v dlouhodobějším výhledu spíše rostoucí trend eurodolaru
  • Pro první kvartál příštího roku se očekává hodnota 1,18 EUR/USD, přičemž v jeho závěru by měl měnový pár dosáhnout 1,22 EUR/USD
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.