Ranní komentář k 23.5.2018

23.05.2018 9:19:50

Úterní obchodní seance se nesla v poklidném duchu a zaznamenala jen mírné korekce předních amerických indexů bez výrazných kurzotvorných zpráv. Index S&P 500 odepsal 3 desetiny procenta a uzavřel na hodnotě 2 724 bodů. Pokles zaznamenal také index Nasdaq 100, který uzavřel na hodnotě 6 893 se ztrátou dvou desetin procent. Index volatility VIX připsal nepatrné 0,14 %. Vše poukazuje na klidný obchodní den.  

Hlavními aktéry byly zejména banky (+1 %) a biotechnologie (+0,5 %), kterým se poměrně dařilo. Naopak nejvýraznější pokles jsme mohli sledovat u distributorského (-2,8 %) a multiretailového sektoru (-2 %). Důležitou zprávou včerejšího dne byla informace o pravděpodobném odložení summitu amerického prezidenta Trumpa s Kim Čong-unem v Singapuru ze strany severokorejského vůdce. Čína se rozhodla snížit cla na dovoz automobilů z 25 % na 15 %.  

 

Evropské výsledky během úterního dne nad očekávání příznivé. Německý index DAX připsal 0,71 % a uzavřel tak na hodnotě 13 170 bodů. Dařilo se především automobilkám jako BMW, Volkswagen a Mercedes. Dnes můžeme očekávat pokles o čtyři desetiny.

 

Včera rovněž Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, stanul před Evropským parlamentem, ale vysvětlení o úniku citlivých dat jsme se nedozvěděli. Jeho výpověď byla z velké časti jen omluvou za prohřešky společnosti. Samotné jednání mělo velice špatný formát. Akcie Facebooku na vyjádření nereagovaly.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Micron Technology

  • Společnost oznámila dohodu s Intelem na dodávce čipů pro nové procesory
  • Potvrdila již dříve slibovaný odkup akcií ve výši 10 mld. USD
  • Zprávy ukazují na velmi pozitivní výhled do budoucna
  • Jeden z nejlepších titulů v indexu S&P 500 tento rok
  • Akcie včera vzrostli o 6,4 %

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.