Ranní komentář k 22.11.2017

22.11.2017 9:20:04

Akciové trhy ve Spojených státech jsou opět na svých maximech, ke kterým dopomohla i zveřejněná analýza od Goldman Sachs, kteří navýšili svůj výhled růstu firemních zisků v příštím roce. Index S&P 500 tak připsal 0,7 % a uzavřel na 2 599 bodech. Investoři jsou optimističtí z důvodu rýsující se daňové reformy v USA a pokračujícího silného ekonomického růstu. Tyto faktory jsou v cenách však již do značné míry započítány.

V Německu se spekuluje o vládě CDU společně se Sociální demokracií, což by znamenalo pokračování koalice, která vládla v posledních 4 letech. Veřejný tlak apelující na vyhlášení nových voleb však narůstá, nyní je pro opětovné hlasování 45 % Němců. To by mohlo výrazně zasáhnout kancléřku Merkelovou.

Z dnešních makrodat upozorníme na report žádostí o podporu v nezaměstnanosti a objednávek dlouhodobé spotřeby ze Spojených států, v rámci pozdního odpoledne přijde na řadu spotřebitelská důvěra eurozóny. Německý DAX si v rámci zahájení dnešní seance drží včerejší růsty, které ještě kosmeticky rozšiřuje, konkrétně se obchoduje na hladině 13 180 bodů.

KOMODITY

Ropa

  • Americká lehká ropa WTI se dostala na dvouletá maxima
  • Podpůrnou zprávou byl report o zásobách v USA, které klesly poprvé po třech týdnech
  • Klíčovou událostí bude setkání zástupců OPEC ve Vídni
  • To se uskuteční 30. listopadu
  • V jeho rámci by se státy mohly dohodnout na prodloužení omezení těžby, což by zřejmě bylo impulsem pro další růst cen
  • Aktuálně se barel ropy WTI obchoduje za 2% růstu na úrovni 58 USD/barel, zatímco severomořský Brent zpevňuje o 1,2 % na 63,3 amerických dolarů za barel
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.