Ranní komentář k 22.1. 2018

22.01.2018 9:57:44

 

Futures S&P 500 dnes klesají 0,1 %, index DAX by měl v premarket otevřít kolem nuly. Dolar zůstává klidný. Trhy tak nevykazují větší nervozitu v souvislosti s částečným uzavřením vládních institucí USA. Zatím se totiž nepodařilo dohodnout na rozpočtu pro vládu USA. Hlavní spor je o podobu imigračního zákona, jehož novelu odmítají demokraté. Dokud jej budou republikáni prosazovat, nepodpoří demokraté nový vládní rozpočet. Jednání budou obnovena dnes od 18:00 SEČ. Situace na trzích tak naznačuje očekávání dosažení dohody v brzké době.

 

Tradiční světové ekonomické fórum v Davosu letos proběhne v termínu 23.-26.1. Hlavními tématy budou mezinárodní bezpečnost, životní prostředí či globální hospodářství, mohou ale zaznít důležité komentáře, projekce a výhledy monetární a fiskální politiky či z korporátní oblasti.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

 

Sanofi

Sanofi připravuje akvizici firmy Bioverativ. Cílem je rozšířit portfolio léků proti vzácným onemocněním krve. Obchod vyjde na 11,6 mld. USD a jde o 64% prémii k tržní ceně Bioverativ.

Phillip Morris International

Jefferies zvyšuje cílovou cenu na Phillip Morris International na 124 USD s doporučením koupit. Předtím firma doporučovala titul držet s cílovou cenou 114 USD. Akcie titulu v pátek vzrostla 3,7 %.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.