Ranní komentář k 21.3.2018

21.03.2018 9:40:07

Během včerejší obchodní seance došlo v zámoří konečně k uklidnění. Akciový index S&P 500 uzavřel na hodnotě 2 716 bodů, připsal tedy téměř 0,2 %. Německý index DAX dosáhl během včerejška zisku 0,4 % a uzavřel na hodnotě 12 306 bodů. V dnešním dni se předpokládá mírný růst cca o 0,1 %.

Dnešním dnem končí zasedání amerického Fedu, předpokládané navýšení základní sazby o 0,25 procentního bodu do pásma 1,5 až 1,75 % lze považovat prakticky za jistou věc. Veškeré další nové informace ze zasedání přinese tisková konference šéfa Fedu Jeroma Powella, která se uskuteční po skončení zasedání v 19:30 středoevropského času.

V Argentině dnes pokračuje summit G20 zaměřený především na nepoctivé obchodní praktiky. Jedním z klíčových témat je stále více narůstající protekcionistická aktivita amerického prezidenta Donalda Trumpa především proti Číně. Ministrům financí G20 se zatím nepodařilo Trumpa přesvědčit o změnách v jeho politice a riziko obchodních válek tak stále trvá.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Facebook

  • Provozovatel stejnojmenné sociální sítě stále ve větších problémech
  • Čelí vyšetřování nejen v Americe, ale také Evropě
  • Sdružení akcionářů podalo kvůli aféře zneužití dat na společnost žalobu u soudu
  • Tento týden Facebook odepsal až 12 %, z důvodu obav z možné regulace reagují i další sociální sítě, např. Twitter během včerejška ztratil 10,4 %
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.