Ranní komentář k 21.2.2018

21.02.2018 9:18:08

Akciové trhy v USA zastavily 6denní růsty, index S&P 500 zkorigoval o 0,6 % na 2 716 bodů. Důvodem je mimo jiné silnější dolar, ten se posunul z hladiny 1,24 na 1,233 EUR/USD. Velká aukce státních dluhopisů Spojených států vedla k růstu výnosů, zejména krátkodobé výnosy zaznamenaly největší nárůst, ty jsou nejvýše od roku 2008.

Konkrétně 2letý státní dluhopis nese do splatnosti 2,26 %, což je 10leté maximum. Státní dluhopis s desetiletou maturitou nese do splatnosti již 2,9 %, což je bezmála 4leté maximum. To snižuje při současných valuacích atraktivitu akcií právě před dluhopisy. Růst výnosů dluhopisů je dán vyšší očekávanou inflací, na to bude reagovat Fed navyšováním základní sazby. Na příštím zasedání 21. března ji s největší pravděpodobností posune výše do pásma 1,5-1,75 %, do konce roku lze očekávat pravděpodobně ještě jedno či dvě další navýšení.

Německý DAX v úvodu dnešní seance odepisuje 0,4 % na 12 440 bodů a navazuje tak na poklesy v zámoří. Z dnešních makrodat upozorníme na report indexů nákupních manažerů v eurozóně a USA.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Walmart

  • Po včerejších výsledcích titul odepsal přes 10 %
  • Zklamal reportovaný mírně nižší zisk na akcii, pomalejší růst on-line tržeb a rekordně nízká provozní marže, stejně tak výhled zisku pod odhady
  • Problémem je podobně jako u ostatních kamenných maloobchodníků silná konkurence ze strany online prodejců, těm dávají přednost zejména mladší zákazníci
  • Poklesy reagovala i konkurence, maloobchodní řetězec Target odepsal v reakci 3,8 %
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.