Ranní komentář k 21. 2. 2017

21.02.2017 9:43:24

Úvodní obchodní seance tohoto týdne probíhala na evropských burzovních parketech v mírně optimistickém duchu. Akciové indexy starého kontinentu tak zamířily lehce vzhůru. Německý index DAX vzrostl o 0,6 % na 11 827 bodů, široký reprezentant evropského trhu EURO STOXX 600 pak zakončil při 0,22% růstu na 371 bodech. Tahounem evropských akcií se stal zejména segment telekomunikací, který příznivě reagoval na spekulace ohledně možného propojení zámořských telefonních operátorů Sprint a T-Mobile US. Dařilo se rovněž bankovním titulům, především pak akciím britské banky Royal Bank of Scotland, na nichž se pozitivně odrazilo plánované zrušení navrhovaného prodeje divize Williams & Glynt.

Zámořské burzy včera zůstaly uzavřeny, a to z důvodu státního svátku ve Spojených státech.

 

V centru pozornosti investorů stále zůstává dění kolem nového amerického prezidenta. Ten včera jmenoval nového poradce pro národní bezpečnost, kterým se stal generál Herbert McMaster. Trump je tématem číslo jedna také ve Velké Británii, která se připravuje na jeho návštěvu. Britští poslanci včera jednali o návrhu zrušení státní návštěvy hlavy Spojených států, čímž reagovali na petici, kterou podepsalo 1,8 mil. lidí.

 

Na důležitosti nabývají rovněž blížící se francouzské prezidentské volby, jejichž první kolo proběhne již 23. dubna, 7. května se pak odehraje kolo druhé. V předvolebních průzkumech posiluje Marine Le Penová, kterou by ve druhém kole podle odhadů volilo 42-46 % Francouzů.

 

Z dnes reportovaných makrodat přijdou významnější čísla pouze ze zámoří, kde bude v odpoledních hodinách našeho času publikován index PMI ve službách, průmyslu a celkové PMI.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Anglo American

  • Těžařská společnost Anglo American vloni více než zdvojnásobila svůj zisk
  • Ten v přepočtu na akcii dosáhl výše 1,72 USD, díky čemuž došlo k překonání konsensuálních odhadů nastavených na 1,39 USD
  • Příznivě se projevil zejména růst cen komodit
  • Vedení firmy také oznámilo, že další prodej aktiv ke snížení zadlužení není nutný
  • Titul v reakci na tyto informace v současné chvíli posiluje o 2,2 % na 1390 GBp
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.