Ranní komentář k 20.5.2016

20.05.2016 7:56:17

Včerejší obchodní seance se na starém kontinentu nesla na vlně pesimismu a všechny sledované akciové indexy tak zaznamenaly více než 1% ztráty. Německý DAX zakončil čtvrteční obchodování 1,48% poklesem na 9 795 bodů. Širší EURO STOXX 50 pak odepsal 1,26 % na 2 919 bodů. V rámci sektorů se nejhůře vedlo těžařským společnostem, které se ocitly pod tlakem díky poklesu cen některých komodit v čele s ropou a průmyslovými kovy. Tyto poklesy byly způsobeny posilujícím americkým dolarem. Lépe se naopak vedlo bankovnímu sektoru, jenž byl podpořen vyhlídkou zvýšení zámořských úrokových sazeb.

Výrazné poklesy se z evropských akciových trhů z počátku dne přenesly i do zámoří, kde indexy nejprve rovněž zaznamenaly poměrně výrazné ztráty. V průběhu obchodování se nicméně trend otočil a zámořské trhy úvodní ztráty odpoledne korigovaly. Nejvýznamnější index S&P 500 zakončil včerejší obchodní den jen mírným poklesem o 0,37 % na 2 040 bodů. O něco hůře si vedly technologický Nasdaq 100 i DJIA, které odespaly shodně 0,52 % na 4 315 bodů, respektive na 17 435 bodů. Zdá se tak, že negativní vliv dubnového zápisu zasedání Fed, který zvýšil pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb již v červnu, polevil a investoři případnou monetární restrikci začali vnímat spíše jako signál zlepšení stavu zámořské ekonomiky.


V rámci reportovaných makrodat nás dnes čeká pouze zveřejnění konkrétních čísel týkajících se prodejů existujících domů USA.


KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Daimler

  • Německá automobilka včera večer snížila výhled pro divizi nákladních automobilů
  • Investoři horší výhledy částečně očekávaly, i tak se nicméně negativně podepsaly na akciích společnosti, které aktuálně připisují jen 0,1 %, ač celý trh přidává téměř 1 %


Applied Materials

  • Zámořská společnost Applied Materials zveřejnila své hospodářské výsledky za 2Q
  • Na úrovni zisku na akcii firma reportovala 34c, čímž mírně překonala odhady analytiků nastavené na 32c
  •  Tržby společnosti činily 2,45 mld. USD oproti predikovaným 2,43 mld. USD
  •  Výrazně překonal tržní odhady (36c) očekávaný zisk na akcii na 3Q, který byl managementem nastaven na rozmezí 46-50c
  •  Titul v po-obchodních hodinách reagoval růstem o 8,5 % na 21,6 USD
Kompletní komentář ke stažení naleznete ZDE ZDE (495,56 KB)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.