Ranní komentář k 20.11.2017

20.11.2017 9:20:46

Obchodování ve Spojených státech probíhalo v posledních dnech v zajetých kolejích, trhy se i přes mírnou korekci nadále nacházejí poblíž historických maxim, konkrétně index S&P 500 v pátek uzavřel za 0,3% poklesu na 2 579 bodech. Mezi pozitivní faktory patří silná výsledková sezóna a obecně pokračující globální růst. Naopak mezi rizika patří nadprůměrná valuace či jen velmi mírně rostoucí výnosová křivka na dluhopisovém trhu USA, která značí obavu investorů z pokračování ekonomického růstu a trvající nízké inflace.

Aktuální optimistické situace na finančních trzích využívají společnosti k IPO, tedy vstupu na burzovní trh. V letošním roce bylo v rámci Spojených států zalistováno již 169 společností, z nichž 73 % se obchoduje nad upisovacími cenami.

Povolební vyjednávání v Německu podle všeho selhala, jedním z řešení mohou být nové volby a odstoupení kancléřky Merkelové. Jedná se o negativní signál pro euro i evropské akciové trhy. Hlavním bodem sváru a důvod neshody má být údajně migrační politika Německa. Eurodolar reaguje poklesem o 0,4 % na 1,175 EUR/USD, zatímco německý DAX ztrácí 0,5 % na 12 930 bodů.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Nike

  • Výrobce sportovního oblečení a obuvi pozitivně reagoval na zprávy ohledně společnosti Foot Locker, která investory příznivě překvapila lepším fiskálním výsledkem hospodaření za třetí čtvrtletí
  • V pátek se dařilo celému sektoru vlivem zvýšeného optimismu z budoucího vývoje
  • Nike uzavřel o 3,4 % výše na 59,19 USD

RWE

  • Bankéři Goldman Sachs přidali titul na svůj nákupní seznam
  • Důvodem je klesající negativní vliv cen uhlí
  • Stanovili cílovou cenu 27,6 EUR
  • Titul dnes ráno přidává 4 % na 20,2 EUR
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.