Ranní komentář k 2.3.2018

02.03.2018 9:25:51

Zámořský index S&P 500 odepsal v průběhu včerejší seance 1,3 % a uzavřel na 2 678 bodech. Důležitou zprávou bylo oznámení Trumpa, který prosadil zavedení dovozního cla na hliník a ocel. To může vyvolat odvetná opatření v Číně a případně i ze strany Evropské unie. Dražší ocel vyvolá růst cen vstupů firem, což se projeví v jejich nižší ziskovosti.

Nový prezident Fedu J. Powell měl včera projev v americkém Senátu.  Na rozdíl od projevu Kongresu se snažil tlumit jestřábí rétoriku. Aktuálně nevidí známky přehřívající se ekonomiky, nicméně akcentoval nutnost postupného zvyšování úrokových sazeb. Výnos do splatnosti 10letého vládního dluhopisu poklesl na 2,8 % a vzdaluje se tak od psychologické 3% hranice.

Ráno reportovaná tuzemská makrodata vykázala solidní kondici tuzemské ekonomiky, HDP za poslední kvartál loňského roku vzrostlo meziročně o výrazných 5,2 %. Dnešní evropská seance navazuje na poklesy v Asii a Spojených státech, konkrétně německý DAX odepisuje 1,2 % na 12 050 bodů.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

AOBC

  • Americkému výrobci střelných zbraní se nadále nedaří
  • Včera po trhu reportované výsledky investory zklamaly
  • Zisk na akcii dosáhl 33c oproti očekávání 60c
  • Report zaostal za očekáváním i na bázi tržeb či marží
  • Titul v po-obchodní fázi odepsal 11,6 % na 8,32 USD
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.