Ranní komentář k 19.4.2016

19.04.2016 7:49:49

Včerejší obchodní seance se nesla jednoznačně ve znamení výsledku nedělní schůzky předních ropných producentů v katarském Dauhá. Představitelé těžařů se na zastropování produkce na lednových úrovních nedohodli, na což reagovaly evropské akciové trhy v úvodních minutách poklesy. Německý DAX se v reakci propadl o více než 1 % až k úrovni 9 920 bodů, své ztráty však během dne postupně korigoval a zakončil za 0,7% růstu na 10 120 bodech. Podobným vývojem si prošel i EURO STOXX 50, který nakonec posílil o 0,3 % na 3 064 bodů.

Zámořské akciové trhy po mírném zaváhání v úvodu obchodování pokračovaly v býčím trendu posledních dní. Investory bedlivě sledovaný index S&P 500 se tak dostal na nová letošní maxima, konkrétně připsal 0,7 % na 2 094 bodů. Akciové burzy jsou podpořeny solidním začátkem výsledkové sezóny, kdy většina renomovaných bank reportovala nad očekávání silná čísla. Avizovaný skepticismus ohledně kondice zámořských firem se tak zdá být přehnaný.

Z dnes vyhlašovaných makrodat upozorníme na představení německého indexu ZEW v 11:00. Do kurzů může rovněž promluvit report počtu udělených stavebních povolení a objemu zahájené výstavby v USA naplánovaný na 14:30. V rámci probíhající výsledkové sezóny svá čísla představí například tabákový gigant Philip Morris International, investiční banka Goldman Sachs či výrobce počítačových čipů Intel.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Netflix

 

  • Americký poskytovatel připojení ke streamovým službám představil hospodářské výsledky za 1Q letošního roku
  • Investory negativně překvapil slabý výhled růstu počtu nových zákazníků mimo USA
  • Zatímco v 1Q Netflix získal 4,5 mil. nových předplatitelů, pro 2Q je očekáván přírůstek o pouhé 2 mil, přičemž předchozí odhady byly nastaveny na téměř 3,5 mil.
  • Titul reagoval poklesem o 10,4 % na cenu lehce pod 100 USD

KOMODITY

 

Ropa

 

  • Americká lehká ropa WTI reagovala v úvodních minutách včerejší seance na neúspěch dohody těžařů téměř 7% poklesem na hladinu 37,6 USD/barel
  • Své ztráty však poměrně rychle korigovala a aktuálně se obchoduje na úrovni 40 USD/barel
  • Další schůzka těžařů proběhne už začátkem června
  • Ceny černého zlata byly navíc podpořeny stávkou zaměstnanců ropného průmyslu v Kataru

Kompletní komentář ke stažení naleznete ZDE ZDE (496,35 KB)


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.