Ranní komentář k 19.2.2018

19.02.2018 9:20:09

Akciové trhy zažily v průběhu minulého týdne výrazné zotavení po nejcitelnější korekci za poslední roky. Hlavní index S&P 500 uzavřel v plusu každý den a celkově posílil o 4,3 %. K lednovým maximům však chybí S&P 500 ještě přibližně 5 %. Dnes zůstanou v zámoří burzy uzavřeny, důvodem je svátek Dne prezidentů, který vznikl jako oslava narození prvního amerického prezidenta George Washingtona.

Výnosy vládních bondů USA zůstávají dále na zvýšených úrovních, na dluhopisových trzích tedy zatím k žádnému zklidnění nedošlo. Desetiletý vládní papír nese ke splatnosti 2,87 % oproti 2,4 % ze začátku letošního roku. Důvodem jsou obavy ze silnější inflace vyvolané zrychlujícím se růstem mezd. To vede investory k přesvědčení, že Fed bude utahovat sazby rychleji, než bylo dříve očekáváno. Příští zasedání centrálních bankéřů je naplánováno na 21. března, v jeho rámci je růst sazeb očekáván na 99 %, pásmo tak bude stanoveno na 1,5-1,75 %.

Německý DAX dnes kopíruje závěr obchodování v USA a otevírá mírně výše, konkrétně přidává 0,3 % na 12 486 bodů. Díky uzavřeným burzám v USA lze očekávat menší obchodní aktivitu přibližně o třetinu oproti normálním úrovním.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Fortuna

  • V pátek proběhla mimořádná valná hromada akcionářů sázkové kanceláře Fortuna
  • Byl přijat návrh Penty na stažení akcií z burzy v Praze a ve Varšavě
  • Penta v současnosti vlastní 80 % akcií Fortuny a dál probíhá nabídka na jejich odkup za 182,5 CZK
  • Aktuálně se titul kotuje na pražském parketu za 178 CZK
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.