Ranní komentář k 18.5.2018

18.05.2018 11:31:51

Čtvrteční obchodní seance se nesla v mírně nepříznivém duchu a hlavní americké indexy zaznamenaly ztráty. Index S&P 500 za včerejší den odepsal 0,09 % a uzavřel na hodnotě 2 720 bodů. Pokles byl patrný také u indexu Nasdaq 100, který se propadl na hodnotu 6 901 a klesl tak o 0,41 %. Slabším výsledkům odpovídá i mírný růst indexu volatility VIX, který vzrostl o 0,07 % na 13,43 bodu.

Mezi hlavní události včerejšího dne, které měli dopad na světové trhy, patří rostoucí cena ropy, kdy ropa brent překročila hodnotu 80 USD za barel, nejvyšší úroveň od listopadu 2014. Trhy reagovaly opět na výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa, který nešetřil slovní kritikou na setkání republikánů v Bílém domě. Trump se opřel do problematiky přistěhovalců, kdy slíbil snížení počtu přistěhovalců z latinské Ameriky. Statistiky ovšem ukazují opačnou situaci a počty lidí mířících do USA výrazně rostou. Za poslední dva měsíce překročil počet zadržených na mexické hranici 50 tisíc.

Evropské výsledky během úterní obchodní seance na rozdíl od těch amerických pozitivní. Německý index DAX připsal 0,91 % a uzavřel na 13 114 bodů. Dnes hodnota premarketu +0,2 %.  

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Tesla

  • Společnost uzavřela dohodu o dodávkách lithia s australskou společností
  • Dohoda zajišťuje nárok na dodávky lithia za fixní cenu po dobu tří let

Intel

  • S dceřinou společností zahájily testování samořízených vozidel v Jeruzalémě
  • V dalších měsících chce firma začít testovat své samořízené vozy v USA a dalších regionech
  • Předpokládá se, že do roku 2021 bude společnost spolupracovat s některou z automobilek a bude sama vyrábět vozy

Home Depot

  • Společnost oznámila výplatu čtvrtletní dividendy ve výši 1,03 USD na akcii
  • Očekávány výnos činí 2,22 %
  • Den bez nároku na dividendu je stanoven na 30. května
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.