Ranní komentář k 18.5.2017

18.05.2017 9:28:36

Včerejší obchodní den byl výrazně ovlivněn problémy Trumpovy administrativy souvisejícími s obviněním prezidenta z ovlivňování vyšetřování FBI. Investoři se obávají jeho schopnosti prosadit plánované reformy, které by se měly pozitivně projevit v hospodaření firem.  To se podepsalo už na evropské seanci, kdy německý DAX odepsal 1,4 % na 12 632 bodů a širší EURO STOXX 50 uzavřel o 1,6 % níže na 3 585 bodech.

V zámoří byla reakce ještě silnější, konkrétně index S&P 500 umazal 1,8 % a sestoupil prakticky z historických maxim na úroveň 2 357 bodů. Nejvíce ztrácely bankovní a technologické tituly, naopak mírné zisky si připsal sektor nemovitostí. Investoři se v rámci ochrany kapitálu uchýlili více k dluhovým cenným papírům, konkrétně výnos desetiletého státního dluhopisu Spojených států poklesl o 8 bazických bodů na 2,2 %, což je nejnižší úroveň za posledních 6 měsíců. Na trzích došlo k výraznému nárůstu volatility, což se odrazilo v indexu VIX, který vystřelil o 46 % na 15,59 bodů.

V rámci dnes reportovaných výsledků svá čísla představí například zámořský maloobchodní řetězec Wal-Mart, on-line obchodník Alibaba či výrobce módy Burberry.

KOMODITY

Ropa

  • Včerejší report ropných zásob v USA ukázal nižší než očekávaný pokles, kdy se skladované objemy snížily o 1,7 mil. barelů
  • Lehká ropa WTI přesto reagovala nárůstem a aktuálně se obchoduje na hladině 49 USD/barel
  • Klíčovou událostí příštích dní bude zasedání ropného kartelu OPEC ve Vídni, naplánované na čtvrtek 25.5.
  • V jeho rámci se očekává prodloužení současné dohody na omezení těžby

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Cisco Systems

  • Přední hráč v oblasti počítačových sítí reportoval výsledky za uplynulý kvartál
  • Společnost vykázala tržby ve výši 11,9 mld. USD, v souladu s konsensuálními odhady
  • Zisk na akcii 60c mírně překonal analytické odhady nastavené na 58c
  • Naopak zklamání přinesl výhled čistého zisku na příští čtvrtletí, který by na akcii měl dosáhnout 46-51c, tržní predikce přitom činila 53c
  • Titul reagoval v po-obchodní fázi poklesem o 7,7 % na 31,2 USD
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.