Ranní komentář k 18. 10. 2016

18.10.2016 9:45:04

Úvodní obchodní seance tohoto týdne se nesla v poklidném duchu za absence výrazných pohybů akciových indexů. Německý DAX odepsal 0,7 % na 10 503 bodů, EURO STOXX 50 pak ztratil 0,5 % na 3 008 bodů.

Mírné poklesy se ze starého kontinentu přenesly rovněž do zámoří. S&P 500 odepsal 0,3 % na 2 126 bodů, technologický Nasdaq 100 pak při téměř identické ztrátě zakončil na 3 008 bodech. Pravděpodobnost utažení americké měnové politiky na prosincovém zasedání Fed se stále pohybuje nad 60 %. V poslední době nicméně přicházejí ze Spojených států horší makrodata, což by náhled na očekávaný růst úrokových sazeb v závěru letošního roku mohlo postupně změnit. Investoři rovněž napjatě očekávají blížící se prezidentské volby, které v USA proběhnou v listopadu. Podle předvolebních průzkumů se demokratická kandidátka Hillary Clintonová se 47,7 % voličských preferencí stále drží v čele, přičemž svůj náskok postupně navyšuje. Donalda Trumpa podle odhadů podporuje 42,2 % voličů, ještě na začátku měsíce to přitom bylo 45 %.

 

V rámci probíhající výsledkové sezóny svá hospodářská čísla dnes uveřejní například americká investiční banka Goldman Sachs, výrobce cigaret Philip Morris International či technologická společnosti Intel Corporation. Mimo to bude v zámoří rovněž publikován zářijový vývoj spotřebitelské inflace.

 

TRHY

 

ASIE

  • Asijské akciové trhy prošly nevyšším růstem za poslední dva týdny
  • V rámci jednotlivých segmentů se nejvýrazněji dařilo těžařským a průmyslovým společnostem

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Netflix

  • Zámořská společnost Netflix výrazně překonala tržní očekávání v počtu předplatitelů i objemu reklam
  • Množství nových předplatitelů online TV mimo Spojené státy vzrostlo o 3,2 mil. oproti odhadovanému nárůstu o 2 mil.
  • Predikce předčil rovněž počet zobrazených reklam
  • Titul po uzavření zámořských burz reagoval růstem o 20 %

 

Ryanair

  • Britský letecký dopravce Ryanair snížil výhled čistého zisku na rok 2017 o 5 % na rozpětí 1,3-1,35 mld. EUR
  • Důvodem je zejména oslabení britské libry, což bude mít na společnost negativní dopad

 

Danone

  • Tržby francouzské potravinářské společnosti Danone ve třetím čtvrtletí vzrostly o 2,1 %, díky čemuž nepřekonaly tržní odhady nastavené na 2,4% růst
  • Za nepříznivým vývojem stojí podle představitelů Danone volatilita v Číně, která se v uplynulém kvartálu negativně projevila
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.