Ranní komentář k 18. 1. 2017

18.01.2017 9:29:53

Úterní obchodní seance se na evropských burzách nesla v poklidném duchu a všechny sledované akciové indexy starého kontinentu tak zaznamenaly změny kurzů pouze kosmetického charakteru. Německý DAX ztratil 0,13 % na 11 540 bodů, široký reprezentant evropského trhu EURO STOXX 600 pak odepsal 0,15 % na 362 bodů.

Lehkými poklesy vstoupily, po pondělní přestávce způsobené americkým státním svátkem, do tohoto týdne také zámořské akciové trhy. Index S&P 500 odepsal 0,3 % na 2 267 bodů, technologický Nasdaq 100 si vedl velmi obdobně, když ztratil 0,29 % na 5 044 bodů a DJIA zakončil rovněž 0,3% poklesem na úrovni 19 826 bodů. Z jednotlivých sektorů v rámci indexu S&P 500 se nedařilo zejména finančnímu segmentu, jenž zaznamenal pokles o více než 2 %. Podprůměrnou výkonnost pak vykázal rovněž sektor zdravotní péče a průmyslový sektor.

 

Za nízkou lednovou volatilitou panující na burzovních parketech stojí zejména vyčkávání investorů na kroky Donalda Trumpa poté, co stane v prezidentském úřadu. Inaugurace v pořadí 45. prezidenta USA proběhne již tento pátek, a to v 18 hodin SEČ. Po slavnostním složení přísahy bude následovat Trumpův projev, o němž zatím není nic známo. Údajně bude kratší a rázný. Inaugurační řeč bývá indikací toho, jakou politiku bude nový prezident prosazovat.

 

Z dnes reportovaných makrodat je na programu uveřejnění spotřebitelské a jádrové inflace v rámci zemí eurozóny za závěrečný měsíc minulého roku. Ze Spojených států pak přijdou čísla týkající se meziroční změny průměrných reálných mezd, meziměsíčního vývoje průmyslové produkce a rovněž prosincového vývoje tamní inflace.

 

KOMODITY

 

Reynolds American

  • Třetí největší světový výrobce cigaret, společnost British American Tobacco, nakonec převezme zámořského konkurenta Reynolds American
  • Britská firma zaplatí za jednu akcii 59,64 USD
  • Záměr na převzetí Reynolds American oznámila British American Tobacco již v říjnu, nabídka ve výši 56,5 USD/akcie však nebyla přijata
  • Celkově transakce vyjde na bezmála 50 mld. USD, přičemž díky obchodu vznikne nejhodnotnější veřejně obchodovaná tabáková společnost na světě
  • Akcie Reynolds American v reakci na tyto informace včerejší obchodní seanci zakončily 3,06% růstem na 57,68 USD
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.