Ranní komentář k 17.1. 2018

17.01.2018 9:54:12

 

Index S&P 500 i přes počáteční růsty mírně ustoupil z historických maxim, když odepsal 0,4 %. Index Dow Jones Industrial Average pokořil v průběhu dopoledne poprvé v historii metu 26 000 b. V rámci výsledkové sezóny svá čísla dnes zveřejní Goldman Sachs nebo Bank of America. Výsledková sezóna bude aktivní hlavně od příštího týdne, kdy data zveřejní přibližně 100 firem z S&P 500. Zisky na akcii by měly v rámci 4Q vzrůst o 12,5 % y/y, tržby o 7,2 % y/y. Futures na DAX indikují pokles o 0,3 %, medvědí sentiment se tak přenesl ze zámoří i do Evropy.

 

Trh kryptoměn zasáhly výprodeje z důvodu obav regulace. Jižní Korea by mohla podle tamního ministra financí zakázat obchodování na svém území, jedná se přitom o třetí nejdůležitější zdroj poptávky. Bitcoin se večer propadl až k hladině 10 400 USD, nyní část ztrát umazal a nachází se na 11 000 USD.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

General Electric

 

Ředitel General Electric Flannery naznačil, že by mohlo dojít k odštěpení některých divizí největší americké průmyslové firmy (hovoří se o divizích letectví, turbín, zdravotnictví). Zklamání přinesla nečekaná potřeba vytvoření rezerv v rámci finanční divize (pojištění zdraví) z důvodu přehodnocení pojistných smluv, to bude mít negativní dopad ve výši 7,5 mld. USD v rámci dat za 4Q. Výsledky firma zveřejní 24. ledna. Titul v reakci odepsal 3 %.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.