Ranní komentář k 16.5.2018

16.05.2018 9:22:38

Úterní obchodní den přerušil sérii čtyř po sobě jdoucí rostoucích seancí. Index S&P 500 odepsal 0,68 % a uzavřel na hodnotě 2 711 bodů a zaznamenal tak největší pokles za dva týdny. Pokles zaznamenal také index Nasdaq 100, kdy uzavřel na hodnotě 6 888 bodů s poklesem ve výši 1 %. Slabšímu obchodnímu dni nahrává i rostoucí index volatility VIX, který v úterý vzrostl o 13 %.

Mezi hlavní události včerejšího dne patří beze sporu report o maloobchodních tržbách v USA za duben, které překvapily pozitivní revizí dat za březen, které byly už tak silné, přitom v prvním čtvrtletí letošního roku byl růst maloobchodu minimální. Lepšící se situace ve Spojených státech je podpořena růstem reálných mezd. Příznivá data mění pohled na spotřebitelský apetit.

 

Dolar posílil o 1 % oproti euru a dnes přidává dalších 0,2 %. Měnový pár je aktuálně na nejnižší úrovni od prosince 2017 z důvodu obav rychlejšího růstu sazeb ze strany FEDu. Výnosy dluhopisů jsou nejvyšší od roku 2014.  

 

Evropské výsledky během úterní obchodní seance nepřinesly žádné výrazné změny. Německý index DAX odepsal 0,06 % a uzavřel na hodnotě 12 970 bodů.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Symantec

  • Akcie společnosti od pátku vzrostly o 19 %
  • Dle managementu nebude mít probíhající audit dopad na dříve oznámené výsledky
  • Detaily auditu jsou však stále neznámé

Mattel

  • Společnost včera zaznamenala růst o 6,4 % a dostala se na nejvyšší úroveň od března
  • Nejsou známé příčiny růstu velmi volatilního titulu
  • Možná příčina je fúze se společností Hasbro

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.