Ranní komentář k 16.4.2018

16.04.2018 9:29:52

Páteční obchodní seance v zámoří přinesla pouze mírnou volatilitu se závěrem lehce v červených číslech. Akciový index S&P 500 nakonec uzavřel se ztrátou 0,3 % na hodnotě 2 656 bodů. Během celého týdne však index připsal téměř 2 %. Technologický index Nasdaq 100 ztratil 0,4 % na hodnotu 6 628 bodů.

Hlavními tématy pro tento týden zůstávají výsledky za 1Q a geopolitické napětí a to jak v případě obchodních válek mezi USA a Čínou, tak i napjatých vojenských vztahů mezi USA a Ruskem v souvislosti s konfliktem v Sýrií. Situace eskalovala v sobotu časně ráno, kdy USA společně s Británií a Francií podnikly raketový útok na výzkumná centra pro vývoj chemických zbraní v Sýrií. Jednalo se však spíše o demonstraci síly a situace se záhy uklidnila. Investoři měli přes víkend dostatek času vstřebat veškeré informace a na dnešek proto nejsou očekávány žádné panické reakce.

Německý akciový index DAX uzavřel páteční seanci růstem o 0,1 % na hodnotu 12 441 bodů. Dnes index otevřel opět v plusu a dle futures je očekáváno mírné posílení do 0,2 %.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

US bankovní sektor

  • Pozitivní výsledky reportovány JP Morgan i Citigroup
  • Negativní report od Wells Fargo (možný odpis až 1 mld. USD kvůli narovnání s regulátorem)
  • Následné negativně laděné debaty na téma současné situace v bankovním sektoru měly za následek propad bankovního segmentu v rámci S&P 500 až o 2,6 %

Komerční banka

  • Dnes poslední obchodní den s nárokem na dividendu
  • Dividenda ve výši 47 CZK bude vyplacena 28.5.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.