Ranní komentář k 16.11.2017

16.11.2017 9:25:12

Index S&P 500 včera zažil čtvrtou klesající seanci za uplynulých 5 obchodních dní, kdy uzavřel o 0,6 % níže na 2 565 bodech a dosáhl tak třítýdenního minima.  Stále však index připsal od začátku letošního roku silných 14,6 %, v korunovém vyjádření však kvůli výraznému posílení tuzemské měny vůči americkému dolaru ztratil 3 %.

Inflace ve Spojených státech dosáhla v říjnu hodnoty 2 % a naplnila tak očekávání analytiků, k růstu pravděpodobnosti utažení monetární politiky Fedu na prosincovém zasedání však nevedla. Nyní je šance na posun základní sazby do pásma 1,25-1,5 % v rámci prosincového zasedání nastavena na vysokých 97 %.

Evropský trh se dnes vymaňuje ze série ztrát, která trvala dlouhých sedm obchodních dní. Německý DAX v úvodu seance přidává 0,4 % na 13 030 bodů. Eurodolar včera poměrně výrazně prorazil hladinu 1,18 EUR/USD, následně však zkorigoval a nyní se obchoduje na úrovni 1,178 EUR/USD.

KOMODITY

Ropa

  • Americká lehká ropa WTI po včerejších zásobách prohloubila předchozí poklesy
  • Zásoby v zámořských skladech vzrostly v uplynulém týdnu dle DoE o 1,9 mil. barelů, tržní odhad byl přitom nastaven na pokles o 1,8 mil. barelů
  • Od začátku probíhajícího týdne tak ropa ztratila již 2,5 %
  • Americká produkce dosahuje 9,65 mil. barelů denně, což je největší hodnota za posledních 30 let
  • Kromě rostoucí produkce je zdrojem nervozity dění v Saúdské Arábii, část investorů rozhodila i zpráva o tom, že v příštím roce dle odhadů Energetické agentury Spojených států budeme svědky znatelného převisu nabídky nad poptávkou
STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

STÁHNĚTE SI CELÝ KOMENTÁŘ V PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.