Ranní komentář k 16. 11. 2016

16.11.2016 9:36:36

Klid z úvodu týdne přetrval na evropských akciových trzích i během včerejšího dne. Evropské akcie podpořeny zejména optimismem investorů ohledně politiky budoucího amerického prezidenta tak zakončily obchodní seanci pozvolným růstem. Trhy táhly nahoru zejména finanční a těžařské tituly, které by měly z kroků Donalda Trumpa nejvýrazněji profitovat. Německý index DAX uzavřel 0,4% růstem na 10 735 bodů, EURO STOXX 50 pak připsal 0,33 % na 3 049 bodů.

O něco výraznější růst byl patrný na zámořských burzách. Technologický Nasdaq 100 korigoval své předchozí ztráty, když včera přidal mírně přes 1,3 % na 4 764 bodů. S&P 500 pak připsal 0,75 % na 2 180 bodů.

 

Ve Spojených státech se v posledních dnech opět živě diskutuje o utažení tamní měnové politiky. Daniel Tarullo, jeden z představitelů americké centrální banky vidí šanci, že Fed přikročí k monetární restrikci na prosincovém zasedání jako vyšší než kdy dříve. Aktuální pravděpodobnost růstu úrokových sazeb v příštím měsíci je nastavena na 94 %. Během dneška se k tomuto tématu vyjádří další tři zástupci Fed.

 

Poklidná nálada panující na burzovních paketech by vzhledem k absenci významnějších kurzotvorných událostí mohla pokračovat i dnes. Z dnešních makrodat nás čeká pouze report říjnové průmyslové produkce v USA, k němuž dojde v 15:15 SEČ.

 

ASIE

 

Vývoj obchodování

  • Asijské akciové indexy dnes rostly zejména pod vlivem energetických a finančních společností
  • Tamní finanční sektor by měl profitovat z nedávného růstu výnosů dluhopisů

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

HeidelbergCement

  • Britská banka Barclays snížila investiční doporučení na akcie společnosti HeidelbergCement na „prodat“
  • Cílová cena pak byla nastavena na 78 EUR
  • Titul krátce po otevření burz ztrácí 0,6 %

 

KOMODITY

 

Ropa

  • Chystaná dohoda v rámci organizace OPEC by nemusela přinést pouze zmrazení produkce ropy, ale i její snížení
  • Cena ropy na tyto informace včera zareagovala nevyšším růstem za posledních 7 měsíců
  • Stále je však nejistá role Ruska
  • Vše by se však mohlo vyjasnit během následujících dní, kdy bude země s organizací vyjednávat
  • Generální ředitel britské energetické společnosti BP se nicméně již vyjádřil, že ani případný neúspěch dohody by neměl přinést významnější pokles cen černého zlata
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.