Ranní komentář k 15. 9. 2016

15.09.2016 9:41:41

Akciové indexy na starém kontinentu zakončily včerejší obchodní den opět v červených číslech, jejich poklesy byly však spíše kosmetického charakteru. Německý index DAX odepsal pouze necelých 0,1 % na 10 378 bodů, EURO STOXX 50 si pak vedl o něco hůře, když se při ztrátě 0,33 % zastavil na 2 964 bodech.

Vývoj akciových indexů na zámořských burzovních parketech byl pro investory mírně příznivější. Zatímco S&P 500 zakončil téměř beze změny na 2 125 bodech, technologický Nasdaq 100 dokázal připsat 0,5 % na 4 746 bodů.

 

Spekulace o vývoji amerických úrokových sazeb na akciových trzích rezonují i nadále. O tom, zdali se zámořská centrální banka rozhodne pro jejich navýšení, by mohla napovědět makrodata, která ze Spojených států dnes přijdou. Jedná se zejména o tamní průmyslovou produkci a maloobchodní tržby. Kromě toho dojde v USA k publikování pravidelného reportu o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a zveřejnění indexu Empire Manufacturing. Ještě před tím však budou v Evropě představena konkrétní čísla týkající se srpnové inflace v rámci zemí eurozóny.

 

ASIE

 

Vývoj obchodování

  • Výprodeje na asijských akciových trzích pokračovaly i během dnešní obchodní seance
  • Netýkaly se pouze jihokorejské a čínské burzy, které dnes zůstaly zavřené
  • Index MSCI Asia Pacific klesl již šestý den v řadě, což představuje nejdelší období za poslední čtyři měsíce
  • Částečným důvodem pro negativní vývoj asijských akcií je i situace na trhu s ropou

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Volkswagen

  • Automobilka Volkswagen znovu zaznamenala pokles tržního podílu v Evropě
  • Ten v minulém měsíci činil 26 % oproti červencovým 26,8 %
  • V rámci celého odvětví v srpnu vzrostly nové registrace o 9,5 %, v případě německé společnosti to však bylo pouze o 6,3 %
  • Volskwagen tedy stále roste pomaleji než trh, což je také důvodem klesajícího tržního podílu
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.