Ranní komentář k 15.8.2018

15.08.2018 9:01:18

Úterní obchodní seance přinesla na americké trhy opět optimismus a přední indexy uzavřely v zelených číslech. Široký index S&P 500 zahájil prudkým růstem a poté si zisk udržoval bočním pohybem. Index připsal +0,6 % a uzavřel na hodnotě 2 839 bodů. Technologický index Nasdaq Composite průběh S&P 500 prakticky kopíroval a zaznamenal také růst o +0,6 %. Technologický index zakončil den na 7 870 bodech. Dow Jones Industrial Average přispal +0,45 %. Index volatility VIX klesl téměř o 10 %.

Včera se dařilo všem sektorům, nejvýrazněji pak spotřebnímu zboží +0,95 %, finančnímu +0,86 %, stavebnímu +0,76 %, telekomunikacím +0,72 % a průmyslu +0,66 %. Šlo o první růstovou seanci po čtyřech poklesových. Včera konečně lira posílila o 8 % vůči dolaru, ale stále se nedá hovořit o návratu k normálu. Turecký prezident Erdogan vyzval k bojkotu americké elektroniky a uvalil cla na americké zboží jako jsou auta, rýže, alkohol atd. Dojde také k vyšetřování 346 uživatelských účtů na sociálních sítích, které nelichotivě psaly o propadu liry a údajně tak ohrožovaly ekonomickou bezpečnost a stabilitu.  

 

Na evropských trzích zatím pesimismus převládá a většina indexů zakončila v červených číslech. Výjimkou byly německý index DAX, který uzavřel na zelené nule na hodnotě 12 358, a index Stoxx Europe 600. Premarket DAXu je dnes +0,2 %.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Tesla

  • Včera pokles o více než 2 %

  • Důvodem bylo popření ze strany Goldman Sachs o tom, že by s Muskem spolupracovali na přípravě privatizace Tesly

  • Obdobné by to mělo být i s poradci ze Silver Lake

  • Jde o další argument pro akcionáře podávající na Muska žalobu pro manipulaci s cenou akcie

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.