Ranní komentář k 14.5.2018

14.05.2018 9:10:53

Páteční obchodní den nepřinesl žádné výrazné změny na většině hlavních indexů po mírné volatilitě během dne. Index S&P 500 uzavřel na hodnotě 2 727 bodů se ziskem 0,17 %. Naopak ztrátu ve výši 0,16 % zaznamenal index Nasdaq 100, který uzavřel na hodnotě 6 952 bodů. K výraznějšímu poklesu došlo u indexu volatility VIX, který v pátek poklesl o 4,38 % na 12,65 bodů. Přetrvává pozitivní nálada na trzích.  

Hlavními událostmi pátečního dne jsou zprávy ze Spojených států a z Číny. Poté, co Donald Trump v úterý ohlásil odstoupení od jaderné dohody s Íránem, své obchodní vztahy posiluje Čína, která odstoupení od dohody velmi ostře kritizovala. Čína tak otevírá nové vlakové spojení s Teheránem a koncem minulého týdne byl vypraven první vlak s nákladem. USA jednají s KLDR a jsou připraveni pomoci severokorejské ekonomice, pokud se zbaví jaderných zbraní. Šéf americké diplomacie společně s Jižní Koreou prohlásil, že budou usilovat o prosperitu KLDR.  

 

Evropské výsledky během páteční obchodní seance byly velice podobné těm světovým. Německý index DAX odepsal 0,17 % a uzavřel na hodnotě 13 001 bodů.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Tesla

  • Společnost oznámila přijímání objednávek pro Model 3
  • Bude se jednat o novou verzi výkonného elektromobilu se dvěma motory s náhonem 4x4
  • Produkce Modelu 3 by měla začít letos v červenci

 

KOMODITY

Ropa

  • Počet aktivních vrtů v USA na ropu a zemní plyn již šestý týden roste
  • Celkový počet vrtů ve Spojených státech v minulém týdnu narostl na 1 045
  • Minulý rok bylo aktivních pouze 712 ropných vrtů

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.