Ranní komentář k 13.9.2017

13.09.2017 9:41:00

Včerejšek na zámořských trzích přinesl překonání historických maxim akciového indexu S&P 500. Ten posílil o 0,3 % na 2 496 bodů, investoři jsou tak zdá se neteční vůči geopolitickému riziku i dopadu hurikánů na americkou ekonomiku. Klíčový nadále zůstává solidní fundament, nízká nezaměstnanost, tvorba nových pracovních míst a růst HDP. Dařilo se zejména sektoru financí, který rostl společně s výnosy státních dluhopisů. Konkrétně výnos do splatnosti desetiletého dluhového papíru Spojených států aktuálně dosahuje 2,16 % ročně, ještě minulý pátek přitom jeho výnosnost činila 2,06 % p.a.

Dnešní obchodování se na trzích starého kontinentu nese v duchu mírných poklesů, německý DAX v úvodních minutách ztrácí 0,2 % na 12 500 bodů. Jedná se tak o určitou korekci výrazných růstů z posledních dní, kdy investoři kvitovali pokles geopolitického napětí a nižší než očekávané škody způsobené hurikánem Irma.

Dnes bude v 14:30 SEČ zveřejněn report změny indexu cen průmyslových výrobců v USA. Ve čtvrtek přijde na řadu spotřebitelská inflace, v pátek poté maloobchodní tržby. Inflace zřejmě zůstane pod cílem Fedu, zatímco maloobchodní tržby by měly potvrdit solidní růst spotřeby domácností.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Apple

  • Zámořský technologický gigant představil 3 nové modely mobilních telefonů
  • Vlajkovou lodí bude nově verze iPhone X, která je vydána k desátému výročí od uvedení prvního telefonu s jablkem na zádi
  • Model kromě lepšího displeje či procesoru obsahuje též funkci odemykání prostřednictvím rozpoznání obličeje uživatele
  • Modely iPhone 8 a iPhone 8 plus představují vylepšené varianty předchozí řady 7
  • Trh přijal nové produkty příznivě růstem ceny akcie až k historickému rekordu, byť v závěru došlo k oslabení a titul uzavřel o 0,4 % níže na 160,9 USD

MĚNY

Eurodolar

  • Růstový trend na eurodolaru i přes mírné zakolísání nadále trvá za nezměněných fundamentů
  • Investoři očekávají v rámci říjnového zasedání signály ECB ohledně útlumu programu kvantitativního uvolňování
  • Aktuálně je pravděpodobnost zvýšení sazeb v USA na prosincovém zasedání odhadována na 30 %
  • Podle konsensuálního očekávání by měl eurodolar v následujících měsících mírně oslabit v řádu jednotek procent
  • Dnes nejobchodovanější měnový pár přidává 0,2 % na 1,198 EUR/USD
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.