Ranní komentář k 13.3.2018

13.03.2018 9:19:06

Včerejší obchodování na zámořských akciových trzích se neslo ve smíšeném duchu, konkrétně široký index S&P 500 odepsal kosmetických 0,1 % na 2 783 bodů. Investoři dnes budou vyčkávat zejména na report spotřebitelské inflace, která by měla podle odhadů zrychlit na roční tempo 2,2 %. Statistika je důležitá především pro Fed, který bude v letošním roce pokračovat v navyšování úrokových sazeb.

Američtí centrální bankéři se na pravidelném měnově-politickém zasedání setkají již ve středu příštího týdne, trh s téměř stoprocentní jistotou očekává posunutí základní sazby do pásma 1,5-1,75 %. Nadále se na trhu drží nejistota ohledně Trumpovy protekcionistické politiky a rizika rozpoutání obchodních válek, to se projevuje negativně zejména na průmyslových titulech.

Německý DAX dnes otevírá na zelené nule, konkrétně na 12 430 bodech. Nadále se daří utilitám, které včera sílily po zprávách o akviziční aktivitě v rámci sektoru.

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

E.ON, Innogy

  • Společnost E.ON oznámila, že odkoupí majoritní podíl RWE v Innogy
  • Ohlášená akvizice oceňuje Innogy na 21,5 mld. EUR
  • Důvod k optimismu představují zejména nákladové synergie
  • E.ON by měl realizovat roční úspory ve výši €700m
  • Sektor utilit v reakci strmě posílil, včera připsalo Innogy +12,1%, RWE +9,2%, E.ON +5,4%
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.