Ranní komentář k 11.6.2018

11.06.2018 9:06:19

Páteční obchodní seance nepřinesla výrazné změny na předních amerických indexech. V polovině obchodního dne se trhy dostaly do zelených čísel a své zisky udržely do závěru. Široký index S&P 500 připsal 0,31 % a uzavřel na 2 779 bodech. Podobný průběh zaznamenal i technologický index Nasdaq 100, který uzavřel na hodnotě 7 645 se ziskem 0,14 %. Po počáteční nejistotě na trzích, kdy index volatility VIX dosahoval hodnot 13 následně spadl až na hodnotu 12,18 se ziskem pouhých 0,41 % oproti předchozímu dni.

Celý obchodní den panovala na trzích nervozita z důvodu konání summitu zemí G7 s nejasnými výsledky. Setkání proběhlo podle očekávání a rozpory mezi USA a ostatními členy se prohloubily. Nejvíce to vřelo mezi Spojenými státy a Kanadou. K žádnému konsenzu v důležitých oblastech nedošlo a Trump v sobotu ráno odcestoval, aby se připravil na setkání s Kim Čong-unem. Sektorově se nejvíce dařilo spotřebnímu zboží (+1,3 %) a zdravotnictví (0,7 %). Mezi nejúspěšnější společnosti pátečního dne můžeme zařadit výrobce energetických nápojů Monster (+5,02 %), farmaceutickou společnost Allergan (+4,34 %) a Twitter (+3,8 %). Tento týden proběhne zasedání FEDu, kde s největší pravděpodobností můžeme očekávat navýšení úrokových sazeb. Ve čtvrtek se setká také ECB, kde se bude projednávat ukončení programu kvantitativního uvolňování.

 

Evropské trhy díky nervozitě ze summitu zemí G7 mírně korigovaly po počátečním 1% propadu. Německý index DAX odepsal 0,35 % a uzavřel na 12 766 bodech. Dnes můžeme očekávat pohyb +4 desetiny.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Deutsche Post

  • Přišla s novými opatřeními, které by měla zajistit udržitelný růst příjmů
  • Cílem je zlepšení produktivity a nepřímých nákladů v oblasti balíkových služeb
  • Akcie reagovali -8 %

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.