Ranní komentář k 11.1. 2018

11.01.2018 9:53:52

Index S&P 500 včera klesl 0,1 % v prvním poklesu tohoto roku. Index klesá v reakci na oznámení Čínské vlády ohledně omezení nákupů amerických vládních bondů. Čínská centrální banka drží v rámci devizových rezerv americké vládní bondy ve výši asi 1150 mld. USD. To signalizuje, že by mohlo dojít k rychlejšímu růstu dlouhodobých úrokových sazeb. Rostou výnosy dluhopisů. Výnosová křivka opět nabývá strmějšího tvaru. Jedním z mála sektorů s růstem cen akcií jsou banky vzhledem k očekávání zlepšení ziskových marží. Naopak ztrácí segment nemovitostí. Dalším důvodem poklesu je rostoucí pravděpodobnost, že USA opustí NAFTA. Index Stoxx Europe 600 ztrácí 0,5% v nejsilnějším poklesu za poslední týdny. Index rovněž reaguje na končící éru rekordně uvolněné měnové politiky. Poklesy cen akcií se nevyhnuly ani asijským akciovým indexům, které reagují na vývoj v USA a Evropě. Od začátku roku si ale udržují zisk.

 

Ropa posiluje na nejsilnější úroveň od prosince 2014. Významně klesají zásoby surové ropy, naopak rostou zásoby benzínu a destilátů.

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

 

Akcie eBay ztratily 4,6 %. Jedná se o reakci na úspěch platformy Marketplace (Amazon). Té se daří přitahovat malé a střední podniky. Za poslední rok se jich připojilo 300 000. To pro firmu představuje konkurenci.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.