Ranní komentář k 10.9.2018

10.09.2018 9:00:47

Páteční obchodní seance se nesla v podobném duchu jako celý týden a přední americké indexy, sice po slibném začátku, uzavřely v červených číslech. Trhy reagovaly především na makroekonomická data z amerického trhu práce a na vyjádření Donalda Trumpa, že je připraven navýšit cla vůči čínskému zboží o dalších 267 mld. USD. Index Dow Jones Industrial Average ztratil -0,3 %, široký index S&P 500 klesl na 2 871 bodů se ztrátou -0,22 % a technologický index Nasdaq Composite klesl o čtvrtinu procenta na hodnotu 7 902. Index volatility VIX přidal +1,5 %.

Index S&P 500 za celý týden odespal 0,9 % a vzdálil se tak svému historickému maximu. Jediný sektor, který zakončil den v zelených číslech bylo zdravotnictví. Na druhou stranu nejvíce ztrácely reality -1,24 %, utility -1,2 % a stavebnictví -0,53 %. Silná makroekonomická data naznačila, že na příštím zasedání Fedu v druhé polovině září budou úrokové sazby zvýšeny. Na data a vyjádření amerického prezidenta silně reagoval dolar, který posílil vůči euru o 0,8 %.

 

Evropské trhy zakončily den smíšeně. Britský index FTSE 100 odepsal -0,6 %. Na zelené nule uzavřel německý index DAX na hodnotě 11 959. Premarket je dnes mírně v červených číslech.     

 

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Apple

  • Prezident Trump vzkázal společnosti, že by měla přesunout výrobu do USA

  • Za účelem, aby se vyhnula clům

  • V reakci na zprávu akcie Applu klesly o -0,8 %

 

Tesla

  • Ze společnosti odstupuje vrcholný management

  • Po měsíci končí hlavní účetní Dave Morton a po mateřské dovolené se nevrátí vedoucí HR

  • Rozhovor Elona Muska s Joem Roganem také společnosti neprospěl, kde CEO kouřil marihuanu

  • Akcie společnosti právem klesly o -6,3 %

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.