Ranní komentář k 10.8.2017

10.08.2017 9:20:54

Včerejší obchodní seance na starém kontinentu byla nepříznivě ovlivněna politickými třenicemi mezi Spojenými státy a Severní Koreou. Německý DAX v reakci za podprůměrného objemu obchodů uzavřel o 1,1 % níže na 12 154 bodech, zatímco širší EURO STOXX 50 odepsal 1,3 % na 3 468 bodů. Eurodolar reagoval poklesem, neboť investoři se uchýlili k dolaru, který je považován za relativně bezpečné aktivum.

Zámořský index S&P 500 uzavřel na červené nule, konkrétně na 2 474 bodech, opět poblíž historických maxim. Akciové trhy v USA byly nejdříve z důvodu napjaté geopolitické situace mírně pod tlakem, uklidnění však přinesly komentáře amerických vojenských představitelů, že ozbrojený konflikt není na pořadu dne.

Z dnešních makrodat upozorníme na report z amerického trhu práce, kde budou v 14:30 zveřejněna konkrétní čísla týkající se žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Své hospodářské výsledky představí v rámci doznívající výsledkové sezóny například módní maloobchodník Macy´s.

KOMODITY

Ropa

  • Zásoby černého zlata v USA poklesly o 6,5 mil. barelů, očekáván byl přitom pokles o 2,5 mil. barelů
  • Americká lehká ropa na zprávu výrazněji nereagovala a nadále se drží poblíž hranice 50 USD/barel
  • Ceny klíčové komodity ovlivňuje dění okolo dohody kartelu Opec
  • Aktuálně jsou dohodnuté restrikce na těžbu podle analýz dodržovány z 86 %

KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI

Thyssen Krupp

  • Ocelář a výrobce výtahů reportoval čistý zisk za uplynulé čtvrtletí ve výši 318 mil. EUR, konsensuální odhad analytiků byl přitom nastaven na 187 mil. EUR
  • Naopak výnosy mírně zklamaly, kdy hodnota 10,44 mld. EUR nedosáhla predikovaných 10,5 mld. EUR
  • K lepšímu zisku dopomohla silná poptávka v Evropě
  • Titul krátce po otevření trhu přidává 1,7 % na 26 EUR
Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhněte si celý komentář v PDF

Stáhnout
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.